Фестиваль слов’янської культури “MorgenStern” (2010)

11 і 12 вересня 2010 року в рамках святкування дня міста на майданчику біля Історичного музею (пр. К.Маркса, 16)  відтворено незвичайну атмосферу Лицарського турніру Середньовіччя.
У дні міського свята на майданчику біля історичного музею розгорнеться четвертий за рахунком фестиваль слов’янської та варязької культури “Morgenstern” (“Ранкова зірка”). Фестиваль проводять Творче Об’єднання реконструкторів “ТОР” і адміністрація Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького спільно з арт-об’єднанням “ПіплГРАД», за підтримки міського комітету у справах сім’ї та молоді.
Фестиваль обіцяє стати однією із самих видовищних і цікавих майданчиків у святкові дні: театралізований бугурт “Взяття фортеці”, парад учасників, лицарські та командні бої, стрілецький турнір, показові виступи Дніпропетровського кінного театру, концерт фолк-музикантів на центральній сцені.
Лицарські дуелі – командні і поодинокі – є кваліфікаційними для Хотинського міжнародного фестивалю «Битва націй», що гарантує азарт учасників і непримиренність протистояння (будуть проходити 11 і 12 вересня).
Стрілецький турнір – змагання зі стрільби з луків та арбалетів – пройдуть у неділю 12 вересня, проте кожен бажаючий зможе спробувати себе в ролі середньовічного лучника вже у суботу.
Ярмарок, організований за підтримки історичного музею ім. Д.І. Яворницького, продемонструє учасникам і гостям найкращі зразки народної творчості.
12 вересня Будуть організовані народні забави – перетягування канату, стрільба з рогатки, кидання мішків з сіном, біг в мішках, а також показові стрільби з моделей різноманітної середньовічної зброї від луків та арбалетів до аркебуз і пищалей тощо.
Фолк-концерт обіцяє стати гідним і яскравим завершенням фестивалю. У програмі виступ колективів, які грають живу етно-фолк-музику.
І звичайно ж, нагородження учасників, роздача призів та церемонія закриття.
Заходи фестивалю розраховані на молодіжну та сімейну аудиторії. Фестиваль стане гарним подарунком до Дня міста.

Розклад фестивалю «Ранкова зірка» 11-12 вересня 2010 р.

Субота (11 вересня)

12.00 Відкриття фестивалю, парад учасників, презентація організаторів заходу та клубів-учасників. Анонс розкладу фестивалю;
12.00-15.00 Відбіркові бої турніру з історичного фехтування (номінація одиночні бої);
14.00 – 16.00 Стрілецький турнір;
15.00 – 15.30 Показові виступи кінного театру;
15.30 – 18.30 Відбіркові бої турніру з історичного фехтування (номінація командні бої);
18.30 -19.00 Підведення підсумків першого дня.

Неділя (12 вересня)

10.30 Урочисте відкриття фестивалю, парад учасників;
10.45 Вручення грамот і пам’ятних подарунків спонсорам;
11.00 Театралізований бугурд «Взяття фортеці»;
11.30-14.30 Фінал турніру з історичного фехтування (номінація одиночні бої);
14.30-15.30 Виступи танцювальних колективів, проведення майстер-класів з історичного танцю. Постановочні бої студії «Арт-файт». Конкурс історичного костюму та обладунку;
15.30-17.00 Фінал турніру з історичного фехтування (номінація командні бої);
17.00 Театралізований бугурд «Взяття фортеці – реванш». Виступ театру Вогню (фаєр-шоу);
17.30 Нагородження переможців змагань і конкурсів;
17.45 – 22.00 Концерт фолк-колективів.