Міжнародний день музеїв

Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І. Яворницького вітає всіх колег з професійним святом — міжнародним днем музеїв!
У травні 1977 року в Москві проходила 12-та генеральна конференція ICOM (International Council of Museums — Міжнародна рада музеїв), на якій за пропозицією російської делегації було прийнято рішення про заснування спеціального свята.
З 1978 року цей день — 18 травня — святкується щорічно більш ніж у 150 країнах світу.
Починаючи з 1992 року, у кожного Міжнародного дня музеїв є своя тема. Так, наприклад, темою 1992 року була «Музеї та навколишнє середовище», у 1997-1998 рр. — «Боротьба проти незаконного переміщення культурних цінностей», у 2000 р. — «Музеї за мир і гармонію в суспільстві», у 2005 р. — «Музей — міст між культурами», у 2008 р. — «Музеї як фактор соціальних змін та розвитку». Тема 2009 року — «Музеї та туризм».