Проект «Кладовища України — Пантеони історії»

Шановні історики, краєзнавці і всі кому цікаве вивчення та збереження нашої історії!
«Інститут Україніки» розпочинає проект «Кладовища України — Пантеони історії».
Мета проекту — створення єдиного всеукраїнського реєстру старовинних кладовищ XVII — XIX сторіччя.
Вивчення історії кладовищ — це надзвичайно важлива тема, не тільки в меморіальному, але й історико-пізнавальному плані. Практично, без залучення цієї категорії пам’яток, неможливо відтворити об’єктивну історію як кожного населеного пункту, так і України в цілому. Особливий інтерес, природно, становлять так звані історичні поховання — могили видатних діячів культури, науки, держави, церкви, які складають неминущу славу нації. Так, історія людства окремої країни складається з життєписів конкретних осіб.
Як що у Вас є інформація про старі кладовища, яким загрожує знищення, будь ласка, повідомте або заповніть анкету на сайті «Інституту Україніки».