50 років музею історії заводу ім. Г.І. Петровського

Адміністрація та колектив Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького вітає колектив МУЗЕЮ ІСТОРІЇ ЗАВОДУ ІМЕНІ Г.І. ПЕТРОВСЬКОГО (ПАТ ЄВРАЗ — ДМЗ ІМ. Г.І. ПЕТРОВСЬКОГО) з 50-річчям заснування музею.

Музей історії ПАТ «Євраз — ДМЗ ім. Г.І. Петровського» у м. Дніпропетровську був створений 30 травня 1962 р., до 75-річчя підприємства. У 1968 р. він отримав звання «Народний». З тих пір і до сьогоднішнього дня музей, завдяки проведенню наукової, культурно-масової роботи, постійного вдосконалення та оновлення експозицій, визнається одним з кращих громадських музеїв в м. Дніпропетровську і області.
У грудні 2009 року музей прийняв участь у Першому Всеукраїнському конкурсі «Кращий громадський музей України» і йому присуджено 2-е місце в номінації «Краще експозіційне оформлення». По місту Дніпропетровську серед 43 народних та громадських музеїв він незмінно займає перші місця. У міському огляді-конкурсі 2001 року до 225 — річчя м. Дніпропетровська він завоював 1-е місце і був нагороджений Дипломом 1-го ступеня та фотоапаратом. У 2005 році виставка музею, присвячена 60-річчю Перемоги, була визнана кращою і зайняла 1-е місце в огляді-конкурсі міських музеїв. У 2007 році до свого 45-річчя Музей нагороджений відеокамерою. Виставка «Нам дороги ці забути не можна» до 65-річчя Перемоги у травні 2010 р. авторитетною комісією управління культури міста та фахівцями історичного музею ім.Д.І. Яворницького також визнана найкращою. Музей отримав Диплом 1 ступеня і цінний подарунок.
Музей має чотири зали, виставкову галерею і вступний зал, де розміщено близько чотирьох тисяч експонатів, що розповідають про історію заводу на всіх його етапах становлення і розвитку. Остання реконструкція була в 1998 році, але експозиція сучасної зали оновлена ​​в 2007 і в 2010 роках. Фонди музею містять понад 20.000 предметів музейного зберігання, що дозволяє систематично організовувати виставки з будь-якої теми.
Музейні заходи, виставки, що показують багаті колекції музею, не обходять увагою всі канали місцевого телебачення і навіть всеукраїнський канал «1+1». Щорічно музей відвідує понад 10.000 чоловік. Це — ветерани і молодь заводу, а також школярі, студенти та гості з близького і далекого зарубіжжя.
У травні 2012 року, коли завод буде святкувати своє 125-річчя, музей відзначить своє 50-річчя. До свого ювілею завдяки активній допомозі громадської ради на чолі з головою — директором з персоналу та соціальних питань українських підприємств Евраза В.І.Шутовим, придбав нове виставкове обладнання, зробив ремонт залів і робочих приміщень.

Працює музей п’ять разів на тиждень з 8.00 і до 16.30.
Вихідні дні — субота і неділя.
З 1987 р. музей очолює Черкашина Людмила Костянтинівна, заслужений працівник культури України. З 2012 року — Романюта Ілля Миколайович.
Телефони для довідок: (056) 794-88-64; моб.099-17-55-644.