Інтелектуальна гра «Ніч в музеї»

21 століття — вік інтелектуальних ігор, шоу та усіляких проектів: від політичних до співочих. І ось настала черга підключити до цих проектів і музей!
На телеканалі «Культура» з 5 лютого 2011 року стартує захоплююча, повна несподіванок і випробувань подорож по музеях Росії — інтелектуальна телевізійна гра «Ніч в музеї».
У першому циклі гри глядачі побачать 8 команд. Гравцям необхідно відповісти на 12 запитань і знайти певний предмет у сховищі музею. Місце дії перших ігор — Державний історичний музей. Час дії — ніч, коли експонати, зали та інтер’єри здаються особливо загадковими. Головний приз — поїздка в один з найбільших музеїв світу. У пошуках скарбів гравців супроводжує Зберігач. В іграх першого циклу Зберігачем став доктор історичних наук, заступник директора Державного історичного музею Вадим Єгоров.
«Ніч музеїв», по суті, замислювався як цикл передач-подорожей по різних музеях Росії, щоб люди — учасники і телеглядачі — туди потрапили і побачили, як же це все насправді цікаво. «Це вікторина, в класичному сенсі. Це інтелектуальний «Форд Буаярд».
У кожній грі бере участь команда з п’яти гравців. Це люди, за родом своєї діяльності не мають ніякого відношення ні до культури, ні до мистецтва: бізнесмени, співробітники МНС, службовці. Гравцям задають питання не тільки на знання, але і на кмітливість. Це командна гра, і дуже важливо, чи стануть ці п’ять гравців команди по-справжньому згуртованим колективом.
Після зйомок програми учасники в один голос говорили, що це було незабутньо. Адже, їм випала унікальна можливість відчути себе частиною історичного процесу. І для багатьох гравців це радикально змінило погляд на музей взагалі, багато хто вперше усвідомили, що музей — це «страшенно цікаво».
Трансляція гри – щосуботи (з 5 лютого), о 18:45 за московським часом на каналі «Культура».