Проект «Світовий досвід сучасного мистецтва музейних експозицій»

З 6 по 16 квітня 2011 року за сприянням Фонду розвитку мистецтв тривав проект «Світовий досвід сучасного мистецтва музейних експозицій». В ньому взяли участь 17 музейників (серед них і директор Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького — Н.І. Капустіна), реставраторів та мистецтвознавців.
В межах проекту АРТ МАНДРИ започатковано нову програму освітніх турів: «Мистецтво організації експозиційного простору музеїв: взаємодія екстер’єру та інтер’єру».
Учасник проекту відвідали такі музеї Європи:

• National Museum Krakow (Польща),
  • National Gallery in Prague (Чехія),
  • Albertina (Австрія),
  • Wien Museum (Австрія),
  • Haus der Kunst (Німеччина),
  • Neue Pinakothek (Німеччина),
  • Brandhorst Museum (Німеччина),
  • Mucsarnok / Kunsthalle (Угорщина),
  • Iparmuveszeti Muzeum (Угорщина).

Під час подорожі відбулися зустрічі з кураторами експозицій в музеях. За результатами мандрівки відбувся круглий стіл, де учасники обмінялися досвідом і запропонували шляхи впровадження ідей та напрацювань європейських колег в реальність українських музеїв.

Крім цього відбулися ще й такі екскурсії:

• Відвідування термо-комплексу «Купальні Сечені» (Угорщина)
  • Екскурсія по Регенцбургу (Німеччина). Одне з небагатьох міст, яке зберегло свій стиль. Знаходиться під охороною ЮНЕСКО
  • Екскурсія по Празі (Чехія)
  • Екскурсія по Кракову (Польща)