Відкриття виставки «Історичні постаті ХХ століття: Олесь Гончар»

2 квітня 2013 року о 14.00 у виставковому залі головної експозиції Меморіального комплексу «Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.» відбудеться презентація виставки «Історичні постаті ХХ століття: Олесь Гончар».
Це міжмузейний проект, адже співзасновниками виставки крім Меморіального комплексу виступив і Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького (директор музею — Капустіна Н.І. буде присутньої під час відкриття виставки). В основі виставки — значний масив матеріалів з родинного архіву митця, який люб’язно передала дружина Олеся Терентійовича — Валентина Данилівна. Серед матеріалів виставкового проекту — документи, рукописи, малюнки, фото, меморіальні речі, сторінки «Щоденників», книжки, нагороди.
Дніпропетровський історичний музей надав на експонування такі речі, як:

• оригінальний кітель Олея Гончара (1941-1945 рр.),
  • стіл (1930-1939 рр.), за яким О. Гончар написав 1-шу та 2-гу частину роману «Прапороносці»,
  • книжкова шафа О. Гончара (1950-1959 рр.),
  • та дещо з рукописів.