Клуб «Прометей» у стінах будинку-музею Яворницького

Є у нашому Дніпропетровську місця, що володіють магічною властивістю — притягувати до себе. Одним з них є Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького. Ви спитаєте чим він такий особливий? Відповідь одна – ця оселя вже багато років зберігає силу патріотичного духу, приклади пасіонарного служіння справі всього життя, аж до самопожертви, людини, вченого, історика-дослідника козацького краю – академіка Дмитра Івановича Яворницького. Саме сюди 12 червня 2014 року знов завітали члени клубу «Прометей» ДВНЗ «Дніпропетровський транспортно-економічний коледж». На цей раз студенти –правознавці першого курсу групи ПР-13-1/9 підготували театралізовану композицію, присвячену 900-річчю написання першого руського літопису «Повісті временних літ» славнозвісним літописцем Нестором. Усю велич даної події можна оцінити лише в контексті культурного життя Київської Русі. Студентам заздалегідь було запропоновано знов «відкрити» для себе культурні надбання наших предків, обрати теми, що зацікавили, підготувати розповіді, проаналізувати явища.

Програма заходу

• І Виступи студентів з доповідями та комп’ютерними презентаціями по обраних темах.
  • Культура Київської Русі – Божко Тетяна.
  • Архітектурні шедеври Київської Русі – Черненко Ілона.
  • «Руська Правда» як пам’ятник правової культури Київської Русі — Давиденко Наталія.
  • Виховання та освіта в Київській Русі. «Повчання Володимира Мономаха дітям» — Оніщенко Анна.
  • Ювелірне мистецтво. Нумізматика Київської Русі — Гасанов Єльдар, Глухончук Дмитро та Асадулов Ренат.
  • Шанування святих в Київській Русі. Святий Миколай. – Єремеєва Анастасія.
  • Весільний обряд в Київській Русі — Агафонова Валерія.
  • ІІ Літературно-театралізована композиція до 900-річчя написання «Повісті временних літ». «Нестор-літописець: історія життя та духовного подвигу».
  • Нас гостинно вітає будинок Д.І.Яворницького.
  • ІІІ Екскурсія по дому-музею.
  • ІV Тематична екскурсія. «Духовні скарби Придніпров’я». Участь у грі-квесті.

І результат був! Цікаві теми, змістовні доповіді, вражаючі факти історії були представлені молодими дослідниками. А як вони грали, розповідали вірші! В свою чергу і працівники музею підготували для нас цікаву програму: провели змістовну екскурсію по дому Д.І. Яворницького, розповіли про його життя, наукову діяльність. І як особливий подарунок, – ознайомлення студентів з новою виставкою — «Духовні скарби Придніпров’я», проведення гри-квесту. Ми впоралися і отримали в подарунок за правильні відповіді: набір листівок «Скарби Дніпропетровського історичного музею ім. Д.І. Яворницького»!

Студенти ДВНЗ «Дніпропетровський транспортно-економічний коледж».

DSC_7410.JPG DSC_7414.JPG DSC_7639.JPG DSC_7652.JPG