З Міжнародним днем шахів!

Вітаємо професіоналів та аматорів шахового мистецтва з Міжнародним днем шахів — 20 липня!
Успіхів та вдачі вам на шаховій дошці!

Наш музей по праву пишається своєю шаховою колекцією — біля 800 музейних предметів, які висвітлюють історію шахів від козацької доби до сьогодення. Більша частина колекції сформована протягом останніх двох років — з травня 2012 до липня 2014 рр. До музею надійшло майже 600 експонатів, серед яких багато фотографій з історії шахового руху в нашому краї з початку 1900 до 2014 років; книги з автографами чемпіонів світу з шахів, видатних теоретиків шахової гри, раритетні видання ХІХ — поч. ХХ ст.; біля 20 зразків шахових дошок та фігур, деякі з них мають меморіальний характер, належать відомим діячам, шахістам Дніпропетровщини: В. Моссаковському, В. Зуєву, Є. Узуну, В. Пустовойтенку, В. Гергелю, О. Морозу, Є. Чернову. В музейному зібранні зберігаються шахові годинники (5 різновидів), художні твори, понад 150 знаків та значків з шахової тематики, серед яких є рідкісні нумізматичні зразки; афіші змагань, нагородні медалі, кубки, членські квитки, посвідчення, дипломи шахістів Дніпропетровщини — майстрів спорту, міжнародних майстрів та гросмейстрів, чемпіонів світу, призерів різних змагань (Руденка, Гуревича, Єлінової, Мороза, Гергеля, Кононенка, Коваленка, Цірюльник), серед яких тренери та випускники Дитячо-юнацької спортивної шахової школи № 9, що знаходиться на вул. Горького. Ці предмети є основою для створення цікавих виставок та музейних експозицій з історії дніпропетровського спорту, які музей періодично влаштовує в своїх стінах.
Презентуємо електронну виставку шахових матеріалів музею.