Заход до Покрови Пресвятої Богородиці і дня українського козацтва (2014)

14 жовтня 2014 р. православний світ святкує день Покрови Пресвятої Богородиці, а Україна — день українського козацтва та день захисника України (13 жовтня 2014 р. Президентом України був підписаний Наказ). День українського козацтва впроваджений в 1999 році указом Президента України, «враховуючи історичне значення та заслуги українського козацтва в ствердженні української державності и суттєвий вклад в сучасний процес створення держави». В Дніпропетровському історичному музеї відбувся традиційний захід, який вшановує і свято Покрови, і пам’ять про добу козаччини.

Взагалі ідея захисту, допомоги, підтримки дуже близька людській істоті. Кожній людині завжди хочеться бути захищеною, відчувати, що хтось опікується нею і тому ідея покрови – захисту дуже популярна у будь-які часи. Особливого поширення культ Покрови Богородиці набув на землях запорозького козацтва. Постійна небезпека примушувала їх звертатися по допомогу до небесних сил, шукати в них заступництва. Церква останньої козацької Січі була саме Покровською, а козацькі ікони, що збереглися, присвячені Покрові Пресвятої Богородиці.

На музейному заході можна було побачити унікальну козацьку ікону – копію, яку замовив Дмитро Яворницький в 1905 році. Тема музейного заходу цього року – історія українських музичних інструментів, української музики, починаючи з часів козацтва. В заході взяли участь учні Дніпропетровської консерваторії, які зіграли на бандурах та цимбалі. Спеціальними гостями заходу стали і бійці, які зараз знаходяться на лікуванні в обласній лікарні ім. Мечнікова.