У пошуках Мандриківського моря

«На нас чекає зуб мегалодона» — саме з такими думками морозним ранком 19 жовтня 2014 р. на зупинці 35 автобуса зібралося кілька дивних напівсонних особистостей, одягнених у творчому безладді і з молотками за пазухою. Шлях їх був недалекий — Рибальський кар’єр.
Відділ археології (Олександр Старик, Оксана Рутковська), науковий співробітник музею (Дмитро Романчук) і волонтери-помічники (Віра Кандела, Альона Суворова, Володимир Ходас) під керівництвом досвідченого геолога (Ігор Святославович Нікітенко — кандидат геологічних наук, директор Народного музею ім. О.М. Поля при НГУ) відправилися в маленьку експедицію для вивчення палеофауни нашого регіону.
Уважно вислухавши теорію, археологи приступили до практики! І в перші ж хвилини роботи їх підстерегла удача — 4 зуби акул, які хлюпали плавниками по Мандриківському морю 33,5 млн. років тому. Археологи збадьорилися, відчули себе справжніми гномами, стукали молотками по породі, і добули корали, губки і молюсків!
Таким чином, маленька експедиція переконалася на власні очі, що на території сучасного міста Дніпропетровська 33,5 млн. років тому хлюпалося тепле Мандриківське море.
А знахідки органічно доповнять виставку, яка планується в 2015 р. восени до музейного фестивалю і буде присвячена експонуванню колекції кісток стародавніх тварин.

s_I8erJY0LM.jpg X1PccmKa9Ug.jpg KNReSZ0xg-g.jpg i-ppvfSzrBg.jpg AbubarB70RM.jpg FbINJcwKynI.jpg FTUgDsEBVO4.jpg vnahjBpfjY0.jpg 2a4BsMzX4Dg.jpg Nba_en700qk.jpg Zm9QAJ9axnc.jpg w1CepewFnFU.jpg