Колекція кам’яної пластики музею поповнилася новими експонатами

12 листопада 2015 р. колекція кам’яних ідолів Дніпропетровського національного історичного музею (одна з найбільших в Україні) поповнилася ще двома раритетами:

• Половецька кам’яна статуя з с. Миколаївка Петропавлівського району. Про цю статуї нам розповів житель села Миколаївка Мішуста Олексій Олександрович. Цю статую привіз його прадід з курганної гряди над р. Чаплинкою. Довгий час статуя служила лавкою біля двору для місцевих жителів. Її стан сподвигло Олексія Олександровича звернутися в ДНІМ, для реставрації, консервації та правильного зберігання пам’ятника історії.
  • Половецьке кам’яна статуя з смт Петропавлівка. Статуя була виявлена ​​на кургані, розташованому в саду неподалік від розвилки доріг на смт Петропавлівку. Доставлена ​​до Петропавлівського краєзнавчому музею. Оскільки вона не мала відповідних умов зберігання та експонування, адміністрація музею звернулася в ДНІМ, з проханням про передачу статуї у фонди національного музею, щоб зберегти пам’ятник середньовічного монументального мистецтва.

Це перше надходження половецької кам’яної пластики до Дніпропетровського національного історичного музею за останні 30 років, яке стало можливим завдяки допомозі і підтримці музею «Машини часу», який надав транспорт для археологічних розвідок і перевезення кам’яних ідолів.

Адміністрація історичного музею також висловлює слова подяки Сергієнко Н.І., директору краєзнавчого музею смт Петропавлівка за те, що вона не лише зберегла ідол, але і передала його у фонди ДНІМ.

Обидві статуї оглянуть реставратори, при необхідності отримають комплекс реставраційний заходів (очищення та обробка біоцидами).

Колекція кам’яної пластики ДНІМ, налічує 91 одиницю, з них 67 статуй — половецькі. З сьогоднішнього дня їх стало 69 одиниць.

IMG_3991.jpg IMG_3992.jpg IMG_3999.jpg IMG_4007.jpg IMG_4013.jpg IMG_4021.jpg IMG_4025.jpg IMG_4060.jpg IMG_4061.jpg IMG_4066.jpg IMG_4084.jpg IMG_4089.jpg

Hosting Ukraine Проверка тиц