Святкування 160-річчного ювілею Д.І. Яворницького

7 листопада 2015 р. виповнилося 160 років від дня народження видатного українського вченого-подвижника, «козацького батька», невтомного збирача старовини та фольклору, фундатора і першого директора Дніпропетровського національного історичного музею та активного діяча українського національного руху академіка Дмитра Івановича Яворницького (1855-1940). Цей знаменний день розпочався о 12-й годині біля пам’ятника вченому з покладання квітів до його могили. Теплими словами світлу пам’ять вченого вшанували директор ДНІМ Капустіна Надія Іванівна, декан історичного факультету ДНУ ім. Олеся Гончара, д.і.н., професор Світленко Сергій Іванович, а пані Аннєнкова Г.В. поділилась цінними спогадами про особисте знайомство з Дмитром Івановичем. Урочистий захід продовжив виступ гурту мандрівних дяків «Вертеп» з українськими народними піснями у сучасному виконанні. Гості свята побачили і почули неймовірне поєднання вікових українських народних традицій з сучасним музичним звучанням. А завершився виступ гурту «Вертеп» виконанням державного гімну України, до якого долучилися усі присутні.

У Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького відбувся святковий захід «Погостини у колі друзів», на якому були присутні співробітники ДНІМ, друзі будинку-музею. Гості стали свідками «ритуалу» приготування справжнього українського куліша на вогнищі керівником фольклорно-обрядового театру «Родослав» Наталією Онищенко і скуштували смачної страви, яку дуже полюбляв господар будинку Дмитро Іванович Яворницький. У вітальні будинку-музею на гостей чекав камерний, але не менш вражаючий виступ гурту «Вертеп». Присутні також почули українські народні пісні у акапельному виконанні Наталії Онищенко, заслухали вірші Світленка С.І., присвячені Д.І. Яворницькому та українському козацтву, а Аннєнкова Г.В. повідала ще більше цікавих фактів про «козацького батька» з перших вуст. Захід завершився чаюванням і спілкуванням у теплій, дружній атмосфері, а також презентацією нового путівника по меморіальному будинку-музею видатного вченого «Курінь Козацького Батька», в якому вміщено рідкісні світлини Дмитра Яворницького в будинку, біля нього, на розкопках, в історичному музеї тощо.

8 листопада у Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницькому пройшов День відкритих дверей, приурочений до Дня народження вченого. Небайдужі мешканці Дніпропетровська долучилися до свята і зазирнули в історію свого міста, побувавши єдиній в нашому регіоні старовинній садибі поч. XX ст., де жив і працював видатний вчений.

З нагоди ювілею музеєм було підготовлено низку заходів:

Організовано роботу виставок:

Підтримано роботу міжнародної конференції «Треті Всеукраїнські Яворницькі наукові читання».

Видано новий путівник по Меморіальному будинку-музею Д.І. Яворницького «Курінь Козацького Батька».

Організовано та проведено дитячий конкурс літературний творів та комп’ютерних презентацій «Дмитро Яворницький – видатна людина нашого краю та країни».

Розроблено новий пізнавально-розважальний молодіжний квест парком ім. Т.Г. Шевченка «Скарби Дмитра Яворницького».

Hosting Ukraine Проверка тиц