Інтерактивна гра «Археологічна пісочниця» та майстер-клас «Шоколадні історії»

Цього року  День улюбленого міста Дніпропетровський національний історичний музей ім.Д.І.Яворницького, разом з відвідувачами, святкував не тільки в стінах музейної будівлі, але й поза її межами. Наш музей взяв участь у сучасному українському фестивалі для сім’ї і молоді «САМАРА-ДНІПРО-ФЕСТ», що відбувся 10-11 вересня 2016 року на території середньовічної фортеці Стара Самар, що в межах  сучасного  м.Дніпра. ДНІМ представляв інтерактивну гру «Археологічна пісочниця» та майстер-клас «Шоколадні історії».

Ось так все починалось… 🙂 Локації ДНІМ були розташовані поряд з археологічною виставкою Дніпропетровського Національного університету. Без сумніву, що від допомоги справжнього досвідченого музейного співробітника не відмовиться жоден 🙂

1 (1).jpg

1 (2).jpg 1 (3).jpg 1 (4).jpg

Oсь і старт. Перші відвідувачі оточили імпровізовані археологічні розкопки. Під цікаву розповідь справжнього археолога, музейного співробітника Оксани Рутковської, та під її пильним керівництвом діти занурилися у археологічні розкопки, відчуваючи себе справжніми шукачами та дослідниками історії нашого краю. І недарма, адже знахідки їх були що ні на є справжнісінькими: знаряддя праці з кремнію, фрагменти кераміки з орнаментом, кістки або зуби тварин… Саме автентичні археологічні знахідки, на нашу думку, дають дітям змогу доторкнутися до історії, зацікавитися нею та викликають бажання дізнаватися більше.

2.JPG 3.JPG 4.JPG

Не менш популярною була й інша музейна локація – «Шоколадна історія», якою опікувалася досвідчений музейник-популяризатор Олена Нелюб. Відвідувачам запропонували не тільки цікаві історичні факти з історії шоколаду. Головне, вони мали можливість малювати незвичними фарбами — найсмачнішими, запашними… Шоколадними!!! Малювали фортеці, хоробрих козаків, горщики, фрагменти яких було знайдено поряд —  на археологічних розкопках та багато іншого 🙂

DSC09036.JPG DSC09025.JPG DSC09071.JPG

Приємно, що музейні археологічні розкопки не залишили байдужими навіть викладачів ДНУ. Нам допомагав кандидат історичних наук Фещенко Є.Е. Від своїх викладачів не відставали і студенти, яким теж було що розповісти дітлахам.

DSC09063.JPG DSC09162.JPG DSC09146.JPG DSC09068.JPG

Були й зворушливі несподіванки… Один молодий пан малював шоколадну картинку у стилі петриківського розпису для дами свого серця. Сподіваємося, що цей, натхненний коханням подарунок без перешкод дістанеться м.Черкас і втішить панну.

DSC09111.JPG DSC09113.JPG

З захопленням діти просили доторкнутися до справжнього (!!!) археолога! Або сфотографуватися напам’ять.  Деякі дівчата, малювали власні шоколадні малюнки навіть на кульках.

DSC09105.JPG DSC09199.JPG DSC09255.JPG

Ось так минав час за часом. Але ми цього не помічали. Бо в нас була черга бажаючих намалювати шоколадну фортецю, дізнатися, що таке археологія, знайти справжню кістку або зуб викопної тварини. Дорослі, маленькі, дівчатка, хлопці, з батьками, вчителями, бабусями і дідусями — ми були раді знайомству з кожним.  Тої радості відкриття нового або захоплення від власноруч намальованого не передати словами. То треба бачити.

DSC09246.JPG DSC09228.JPG DSC09223.JPG DSC09218.JPG DSC09208.JPG DSC09206.JPG DSC09188.JPG

Hosting Ukraine