Семінар щодо впровадження в дію Інструкції з організації обліку музейних предметів

4 жовтня 2016 р. в науковій бібліотеці ДНІМ ім. Д.І. Яворницького відбувся методичний семінар комунальних музеїв області (директорів та зберігачів фондів) щодо впровадження в дію Інструкції з організації обліку музейних предметів (наказ Міністерства культури України № 580 від 21.07.16).

З 1985 р. музеї України користувались у своїй повсякденній діяльності Інструкцією з обліку та збереження музейних цінностей, що знаходяться в державних музеях СРСР. Слід зазначити, що Інструкція 1985 р. була упорядкована з урахуванням практики роботи музеїв та реалій свого часу, враховувала і регламентувала всі нюанси облікової роботи та роботи щодо збереження музейних предметів. Але ми вже 25 років живемо в іншій країні, час змінився, змінився устрій країни, реалії повсякдення, з’явилися нові інформаційно-пошукові електронні технології, які використовують музеї, потрібна була нова інструкція. Сьогодні вона є, і музеї повинні дотримуватись нових правил і порядку, які в ній зафіксовані.

Безперечно, не всі пункти інструкції є зрозумілими і такими, що беззаперечно відповідають практиці музейної діяльності сьогодення. На семінарі працівники музеїв області поставили свої запитання, які у них виникли після ознайомлення з новою інструкцією, разом намагалися з’ясувати практичні проблеми, що виникли в процесі опанування нового документу.

Учасникам семінару презентували нове музейне видання «Козацькі старожитності: каталог музейної колекції» та ознайомили їх з виставками музею «Ювілей гривні», «Німці на Дніпропетровщині. ХVІІІ – поч. ХХ ст.».

IMG_6626.jpg IMG_6615.jpg IMG_6617.jpg IMG_6622.jpg