Фонди музею поповнились експонатами призерів XV Паралімпійських ігор

Спортивна скарбниця Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького поповнилась унікальними спортивними нагородами чемпіонів та призерів XV Паралімпійських Ігор – вихованців Дніпропетровського обласного Центру «Інваспорт».

Велику допомогу в зборі матеріалів надала Зайцева Олена Андріївна, начальник КЗ ДГЦ «Інваспорт». Співробітники Центру підготували великий плакат (2х1,5 м) з фотографіями виступів дніпропетровських спортсменів на XV Паралімпіаді і передали музею. Тепер в музейній колекції можна побачити: офіційний талісман XV Паралімпійських Ігор зелений Том з «волоссям» у вигляді листя пальми. Він являє собою уособлення бразильської фауни. Такі талісмани разом з золотими, срібними та бронзовими медалями отримували всі чемпіони та призери Паралімпіади на п’єдесталі пошани. Денис Дубров – чемпіон та призер з плавання, передав їх музею разом з дипломами на золоту, срібну та бронзову медалі. Тут же його золота та срібна медаль з дипломами Чемпіонату Світу з плавання 2015 року. Наша дніпровська золота рибка Ганна Стеценко подарувала музею Диплом до Золотої медалі XV Паралімпіади, олімпійські шорти з майкою та талісманом Чемпіонату Світу з плавання 2015 року. Паралімпійський одяг 2016 року дуже яскравий, розшитий емблемами. На спортивній куртці вишитий напис: «Слава Україні!». В колекції музею — спортивна куртка, три спортивні футболки, спортивна кепка Дениса Дуброва.

Спортсмени передали багато фотографій з Паралімпіади 2016 року. Серед них фото Лідії Соловйової – найсильнішої жінки Планети. Вона переборола всіх жінок Світу в змаганні з пауерліфтингу. Привертає увагу фото, де зображений багаторазовий чемпіон з футболу Тарас Дутко, який несе Прапор України в день закриття Паралімпіади. Параолімпійська збірна команда України з футболу в третє виборола золоту медаль Паралімпіади. Збір колекції продовжується.

Трохи історії. XV Паралімпійські Ігри в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) — 7 вересня – 18 вересня 2016 року. Для українських спортсменів вони стали знаковими: наші спортсмени вибороли більше нагород у порівнянні з попередніми Паралімпійськими Іграми. Українські паралімпійці завоювали 117 (41-37-39) медалей на Паралімпійських іграх 2016 року. Команда України стала третьою за кількістю здобутих золотих нагород. Зазначимо, збірна України перевершила досягнення Паралімпіади-2012 у Лондоні. Тоді українці завоювали 84 медалі (32-24-28). Нагадаємо, що в Атланті-1996 українці здобули 7 відзнак (1-4-2), у Сіднеї-2000 — 37 (3-20-14), в Афінах-2004 — 55 (24-12-19), а у Пекіні-2008 — 74 (24-18-32). Крім того, Україна вперше потрапила у трійку кращих у медальному заліку. Ми нагадаємо Вам прізвища чемпіонів і призерів Дніпра, які надзвичайно успішно виступили на Паралімпіаді-2016 і піднесли Україну на нові висоти. Особливо відзначилися у Ріо-де-Жанейро українські плавці: Денис Дубров та Ганна Стеценко, які здобули вісім (3-3-2) та чотири (3-1) нагороди. Не варто забувати про тріумф української футбольної збірної, яка виграла всі свої поєдинки на турнірі. Як мінімум, спортсменам з обмеженими можливостями вдалося те, що не під силу здоровим і багатьом колегам.

IMG_7464.jpg IMG_7463.jpg IMG_7461.jpg IMG_7460.jpg IMG_7459.jpg IMG_7458.jpg

Hosting Ukraine