До 161-річчя від дня народження Д.І. Яворницького

7 листопада 2016 р., за ініціативи Соборної районної у місті Дніпрі ради, біля могили та пам`ятника академіка Д.І. Яворницького відбулось вшанування 161-річниці від дня народження цього видатного українського вченого-подвижника, «козацького батька», невтомного збирача старовини та фольклору, фундатора та першого директора Дніпропетровського національного історичного музею, активного діяча українського національного руху.

Це дійство зібрало шанувальників, популяризаторів наукової та творчої діяльності вченого: відомих музикантів, письменників, журналістів, художників, меценатів, громадських діячів, студентську молодь.

Голова Соборної районної ради А.С. Тімарєв привітав почесними нагородами за популяризацію спадщини вченого колектив Дніпропетровського національного музею, що носить ім`я свого засновника Д. Яворницького; декана історичного факультету Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара професора С.І. Світленка; колектив КЗО «Центр позашкільного розвитку №2» Дніпропетровської міської ради (керівник Мотріченко Інна Юріївна); вчителя історії КЗО «Спеціалізована школа №67 еколого-економічного профілю» П.І. Попову.

З промовами про подвижницьку діяльність академіка Д.І. Яворницького, його внесок у розвиток української науки та культури, величезний вплив на культурне життя міста виступили зам. директора по науці ДНІМ В.М. Бекетова, декан істфаку ДНУ С.І. Світленко, завідуюча Меморіального будинку-музею вченого Я.П. Тимошенко. Окремо було сказано про визначну подію цього року — перейменування центрального проспекту міста на ім`я Дмитра Яворницького, доречність та знаковість цієї справи. Гості, згадавши академіка Д. Яворницького теплими добрими словами, поклали квіти до його могили, що за власним заповітом вченого знаходиться біля улюбленого його дітища — Історичного музею.

Прикрасою заходу став виступ вокально-хореографічного ансамблю «Юність Дніпра» з піснею про Україну, що було доречно, оскільки і сам вчений заповідав ховати його під виконання української мелодії.

Hosting Ukraine Проверка тиц