Презентація книжки про Махно «Первый среди равных»

9 листопада 2016 року у Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького, відбулась презентація першого в Україні перевидання книжки Олексія Ніколаєва про Нестора Махна «Первый среди равных», здійсненого місцевим краєзнавцем, журналістом та дослідником Миколою Чабаном. Захід було приурочено до 128-річниці з дня народження Махна.

Дніпровські історики, краєзнавці, письменники, журналісти зібрались, щоб подискутувати про суперечливу особистість ватажка селянського руху початку ХХ століття, а також дізнатись маловідомі факти про Махна та махновщину.

Як це було: дізнались цікаві факти з життя Махна з вуст Миколи Чабана (який до речі написав до книги передмову), довідались більше про контакти батька Махна з «батьком запорожців», тодішнім директором краєзнавчого музею — Д.І. Яворницьким, а також побачили унікальні музейні документи, серед яких — «охоронна грамота» від Махна, яку отримав Яворницький – їх продемонструвала Тетяна Цимлякова, завідувачка відділу історії України і краю 1917-1945 рр. ДНІМ. А онука кухарки Махна — Людмила Заславська розповіла про улюблені страви отамана. Окрім цього до нас завітав справжній махновець у папасі і роздав присутнім звернення командарма Махна до громадян, а науковий співробітник музею Дмитро Чекурда трохи розважив публіку старою повстанською піснею.

1-(1).jpg 1-(10).jpg 1-(8).jpg 1-(9).jpg 1-(7).jpg 1-(5).jpg 1-(6).jpg 1-(4).jpg 1-(2).jpg 1-(3).jpg

Hosting Ukraine