Різдвяні погостини у «Курені Козацького Батька» (8.01.2017)

На другий день сніжно-морозного Різдва Меморіальний будинок-музей Дмитра Яворницького скликав на гостину бажаючих відсвяткувати разом улюблений народний празник. Українська громада Дніпра мала щастя слухати виступ львівського «Вертепа», який показав розкішну «Станцію Різдвяну», підготовлену членами Львівськго студентського братства. Молоді гості зачарували високою культурою декламації, виконанням колядок і танців, справжнім європейським артистизмом. Не було парадності, фальшивого галасу, політичних риторик, а була вишукана поезія Ігоря-Богдана Антонича про лемківське Різдво, мовлена тихими проникливими голосами зі щирими інтонаціями. Були диво й розкіш чарівного спілкування Сходу із Заходом єдиної соборної України.

Зібрання привітав ректор Дніпровської духовної семінарії УПЦ КП протоірей Сергій Нарольський. А завідувач музею пані Яна Тимошенко розповіла присутнім із історії святкування Різдва на наших теренах, зокрема, у світлиці будинку академіка Яворницького, в якій нині зібралися гості. Директор музею «Машина часу» Михайло Прудников показав на екрані ретро-стрічку із сюжетом давнього святкування Нового року в нашому місті. З придніпровськими колядками виступив гурт студентів ДНУ імені Олеся Гончара. Поетеса Леся Степовичка привітала зібрання різдвяними поезіями. Львівський скульптор Ярослав Мотика подарував музею свою скульптуру — Різдвяного янгелика, який підняв угору Віфлиємську зірку і возвістив: «Христос народився!» Слово привітання мовили письменник Микола Чабан, голова обласної філії Всеукраїнського товариства політв язнів та репресованих Іван Дремлюга і доцент ДНУ Костянтин Дуб. Науковий співробітник музею Дмитро Чекурда натхненно виконав під гітару кілька пісень.

По закінченню вечорниць гості скуштували святкової куті й грушево-медового узвару.

вертеп15

вертеп4.jpg вертеп7.jpg вертеп12.jpg вертеп2.jpg вертеп6.jpg вертеп14.jpg вертеп9.jpg вертеп5.jpg вертеп11.jpg

Hosting Ukraine Проверка тиц