Краєзнавча лекція-екскурс «Постаті національного відродження у Січеславі»

27 січня у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького відбулась краєзнавча лекція-екскурс «Постаті національного відродження у Січеславі» з циклу «Яворницькіана Миколи Чабана». Це вже третя лекція журналіста, краєзнавця, письменника Миколи Чабана з вищезгаданого циклу, її було приурочено до 100-річчя Української національної революції 1917-1921 рр.

Захід розпочався вітальним словом наукового співробітника музею Д. Чекурди стосовно участі Д.І. Яворницького у революційних подіях в Катеринославі, після чого слово було надано Миколі Чабану, який поділився з присутніми результатами своїх досліджень. У своїй лекції краєзнавець пригадав постаті тих, хто сто років тому стояв біля витоків української державності, серед них видатні січеславці: отаман Роман Самокиш, письменник Адріан Кащенко, публіцист Петро Єфремов та інші. Краєзнавча лекція-екскурс супроводжувалась кадрами з кінохроніки початку XX століття, а також слайд-щоу зі світлинами вищезгаданих діячів – присутні побачили унікальні фото-скани кін. XIX – поч. XX століття.

Окрему увагу було присвячено постаті відомого українського письменника, перекладача, активного громадського та політичного діяча Івана Труби та його зв’язкам з Д.І. Яворницьким, А.Ф. Кащенком у доповіді викладача кафедри філософії, соціології та історії ДДАЕУ Юрія Пахоменкова.

Актуальність та цікавість теми зайвий раз довела майже заповнена вітальня Меморіального будинку музею Д.І. Яворницького – лекцію з цікавістю слухали дніпровські художники, письменники, науковці, краєзнавці, музейники та ін. Після закінчення заходу гості мали можливість у невимушеній, дружній атмосфері обговорити почуте, поспілкуватися з доповідачами, задати їм запитання тощо. Подібні заходи успішно сприяють залученню відвідувачів, привертають увагу до музею як до культурно-просвітницької установи!

1 (3).jpg 1 (4).jpg 1 (5).jpg 1 (1).jpg 1 (6).jpg 1 (7).jpg 1 (8).jpg 1 (9).jpg 1 (2).jpg 1 (10).jpg

Hosting Ukraine Проверка тиц