Срібна пам’ятна медаль у подарунок музею

5 квітня о 16.00 у виставковому залі в Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І.Яворницького відбувся захід з приводу подарунку меценатом, медальєром Дмитром Пірклом музею срібної пам’ятної медалі, присвяченої українській традиції натільних та нагрудних хрестів.

Медаль – срібна, оздоблена цирконом — білим, вага 31,1 г, діаметр – 38,61 мм. Тираж – 35 од.

Рік випуску медалі – 2016. Автор задуму – Дмитро Олександрович Піркл, ставрограф – Виктор Векленко, скульптор – Роман Чайковський

Медаль відкарбована на Монетному дворі Національного банку України.

Нагадаємо, що презентація кількох різновидів медалі відбувалась у Дніпрі в грудні 2016 р.

Тоді директор Громадського Музею Хреста Віктор Векленко зазначив:

«Рік тому на музейному фестивалі у Дніпрі виникла думка разом з Дмитром Пірклом зробити медаль, присвячену традиціям українських хрестів. Ми тривалий час думали, обговорювали, що і як зробити, вибирали матеріал, щоб по можливості охопити різні території нашої землі. З високоякісного срібла з золоченням із вставками з корундів, з цирконів та з інших матеріалів була виготовлена ця медаль. Зробили її на нашому Монетному дворі, невеликою колекційною серією 100 примірників. Всього 5 різновидів. 4 просто в металах із різними варіантами золочення, з різними вставками. І один варіант — у кулі. Всього їх 100 примірників».

IMG_0251.jpg IMG_0247.jpg IMG_0242.jpg IMG_0232.jpg IMG_0255.jpg IMG_0260.jpg IMG_0265.jpg IMG_0258.jpg

Hosting Ukraine Проверка тиц