Вшанування пам’яті Д.І. Яворницького

5 серпня 2017 року виповнилось 77 років з дня смерті видатного вченого-подвижника, академіка, неперевершеного дослідника запорозького козацтва і першого директора музею – Дмитра Івановича Яворницького. Серпневого ранку 1940 р. зупинилось палке серце невтомного дослідника – вчений пішов з життя на 85-му році, залишивши по собі глибокий слід у душах сучасників, більше двохсот наукових і художніх праць та один з найбагатших музеїв в Україні, який сьогодні має ім’я свого фундатора.

У п’ятницю, 4 серпня відбулось вшанування пам’яті Д.І. Яворницького, урочисте покладання квітів до його могили. Участь в урочистостях взяли співробітники ДНІМ, журналісти та небайдужі мешканці Січеслава-Дніпра.

Звично взяли слово співробітники та директор ДНІМ Надія Капустіна. Біля пам’ятника Д.І. Яворницькому в цей день лунали й українські пісні, які вчений так полюбляв — їх виконували бандурист Микола Шапа, а також співробітник музею Дмитро Чекурда

А у суботу, 5 серпня, в Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького традиційно пройшов День відкритих дверей – мешканці міста познайомились з життям та творчою діяльністю видатного вченого, а також відвідали виставку акварельних робіт Олега Гаврилова «Архітектурні скетчі Дніпра» абсолютно безкоштовно.

10.jpg 8.jpg 9.jpg 7.jpg 6.jpg 5.jpg 4.jpg 3.jpg 2.jpg 1.jpg