Фонди музею поповнилися новими матеріалами про Івана Сірка

Фонди історичного музею поповнилися дуже цінними архівними матеріалами, які розповідають про легендарного та міфічного кошового отамана Івана Сірка.

• Всього до фондів музею надійшло три документи, серед яких:Рукописний текст Д.І. Яворницького про Сірка, який він готував для монографії «Запорожье в остатках старины и преданиях народа»,
  • Звіт с.н.с. історичного музею Л.П. Крилової щодо розкопок могили кошового Івана Сірка, які були проведені 23-24 листопада 1967 року,
  • Ортопедична експертиза останків кошового Івана Сірка, яку провів професор О. Лоскутов, зав кафедри травматології та ортопедії.

Саме останній документ є дуже цікавим, який дає уявлення про фізичні особливості Сірка. Для прикладу: аналіз кісток дозволяє на підставі антропометрії гомілки зробити висновок, що зріст кошового був 180-185 см та мав сильну праву кисть.

Радимо також переглянути матеріали про перепоховання Івана Сірка.

Syrko_19_15_20.jpg Syrko_09_10_15.jpg Syrko_10_15_20.jpg Syrko_18_15_20.jpg