Виставка сучасної вишивки

Співтовариство вишивальниць м. Дніпра

27 березня 2018 року, 15.00, 11 зала

Презентація виставки сучасної вишивки

27 березня 2018 року о15.00 у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І.Яворницького відбудеться презентація виставки картин сучасної вишивки Співтовариства вишивальниць м. Дніпра.

Вишивання – найпоширеніше народне мистецтво. Спочатку, вишивання існувало суто у прикладному сенсі, тобто для з’єднання між собою клаптиків тканин, але поступово набрало і декоративного значення, з яким ми знайомі і зараз.

Декоративна вишивка завжди була пов’язана з природою та побутом людей. Суттєве значення мав і національний колорит, адже відображення своєрідності кожного народу можна побачити неозброєним оком. Навіть при загальній схожості слов’янських орнаментів, кожний з нас впевнено впізнає руку української майстрині.

Звичайно ж, українська вишивка – це не тільки орнаменти на сорочці, а набагато більший набір власного бачення прекрасного. Деякі вишиті твори можуть посперечатися у красі навіть з намальованими картинами, бо вишивка – то набагато складніша та тонша робота.

Наша виставка – результат роботи людей, душі яких впевнено захоплюються цим мистецтвом. У творах ви зможете побачити не тільки відображення навколишнього світу, а й власну уяву автора про нього. Ікони, пейзажі, орнаменти, натюрморти, візерунки – різноманітність робіт величезна, але всіх їх об’єднує любов до традиційної справи, якою ще багато сотень років тому захоплювалися наші пращури.

Виставка працює кожного дня з 27 березня по 15 травня 2018 року, крім понеділка та останньої п’ятниці місяця, з 10.00 до 17.00 години, каса зачиняється о 16.15.

Адреса музею: просп. Д.Яворницького, 16; тел. (0562) 46-34-22.