О.П.Блаватська і сучасність. Духовні аспекти сучасного світоразуміння

В Музейному центрі Олени Блаватської та її родини 8 травня 2018 року відбулися урочистості в рамках міжнародного Дня Білого Лотосу та щорічна наукова міждисциплінарна конференція «О.П. Блаватська та сучасність. Духовні аспекти сучасного світорозуміння», присвячені дню пам’яті О.П. Блаватської.

Конференція підготовлена кафедрою філософії і педагогіки Національного ТУ «Дніпровська політехніка» та Музейним центром Олени Блаватської та її родини Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького.

З доповідями виступили дослідники Франції (Ж. Манік, Лаваль-Прадель) та України (С.Й. Гавриленко, Київ; Л.В. Компанієць, І.В. Бредун, Харків; І.І. Ласкурін, Дніпро; Т.М. Поплавська, Одеса;  Н.Ю. Тарасова, Дніпро; О.В. Тимофєєв, Дніпро).

Програма:

10.00 – 11.00 – урочистості, присвячені дню пам’яті О.П.Блаватської

11.00 – 13.00 – доповіді та обговорення

ТЕОСОФІЯ – НАУКА: НАВЕДЕННЯ МОСТУ – Ж.Манік, Франція; засновник теософськоїдослідницької групи на півдні Франції.

КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ПОСТМАТЕРІАЛІСТИЧНОЇ ПАРАДИГМИ НАУКИ – Ю.О.Шабанова, Дніпро.

СПАДЩИНА О.П.БЛАВАТСЬКОЇ ЯК ДЖЕРЕЛО НАТХНЕННЯ І ЕВОЛЮЦІЙНОГО КОМПЕТЕНТНОСТІ – С.Й. Гавриленко, Київ.

13.00 – 15.00 – перерва

15.00 – 17.00 – доповіді та обговорення

ФІЛОСОФСЬКІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ЕСХАТОЛОГІЇ ДОЛІ – Л.В. Компаніець, І.В. Бредун, Харків.

ПРОБЛЕМА АНТРОПОГЕНЕЗИСА – І.І. Ласкурін, Дніпро.

ХОЛІСТИЧНА ФІЛОСОФІЯ ЯК СИНТЕЗ НАУКИ І СТАРОДАВНЬОЇ МУДРОСТІ – Т.М.Поплавська, Одесса.

ПОВІСТІ О.П.БЛАВАТСЬКОЇ І СИМВОЛІКА В ОПЕРІ В.А.МОЦАРТА «ЧАРІВНА ФЛЕЙТА» — Н.Ю. Тарасова, Дніпро.

НАВКОЛИШНІЙ СВІТ І МІСІЯ ЛЮДИНИ: ПАНУВАННЯ АБО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ? – О.В. Тимофєєв, Дніпро.

Адреса проведення:

Дніпро, вул. Ярослава Мудрого, 11, Музейний центр Олени Блаватської та її родини.

Тел. для справок (056) 374 39 52.

P80508-102600.jpg P80508-102545.jpg P80508-100934.jpg P80508-103705.jpg