Це третя виставка проекту з однойменною назвою. Жителі і гості нашого міста мали нагоду побачити виставки холодної (у 2003 р.) і вогнепальної зброї (у 2004 р.), які мали неабиякий успіх.
Виставка «Арсенал музею» є своєрідним підсумком і пропонує на суд відвідувачів найкращі зразки першокласного збройного мистецтва минулих епох з фондів нашого музею. На виставці представлено більше 500 експонатів: мечі, списи, шаблі, бойові сокири, ручна вогнепальна зброя (рушниці, мушкети, карабіни, гвинтівки, пістолети) автоматична і спортивна зброя, бойові обладунки давньоруського та східного воїнів польського лицаря, японського самурая і навіть… воїна африканського племені. Хронологічні рамки – від кам’яного віку до сучасності.
Колекція вогнепальної зброї Дніпропетровського історичного музею формувалася зусиллями багатьох поколінь колекціонерів, наукових співробітників, реставраторів. Початок зібранню поклали О.М. Поль і Д.І. Яворницький, яким належить особлива заслуга в підборі зразків зброї запорізького козацтва. Прикрасою зібрання стали речі з особистих колекцій В. Левінсона, Г. Алєксєєва, маршалів Радянського Союзу К. Ю. Ворошилова, В.О.Судця, Р.Я. Маліновського. Внесок у справу поповнення музейного арсеналу зробило Міністерство Внутрішніх Справ України, яке передало в 2008 р. у фонди музею 11 одиниць вогнепальної зброї к. XIX – XX ст. ст.
Необхідно підкреслити, що Дніпропетровський історичний музей не є власне музеєм історії зброї і ніколи не брав собі за мету зібрати найбільш повну колекцію зброї аналогічну зібранням львівського чи санкт-петербурзького арсеналів. Профіль нашого музею — історія краю. Проте представлена на суд відвідувачів виставка дає можливість не тільки ознайомитися із зразками зброї запорізького козацтва, російської і радянської армій, але й простежити основні етапи розвитку холодної та вогнепальної зброї у цілому (від примітивних сокир та перших артилерійських стволів до сучасної автоматичної зброї), а також помилуватися унікальними витворами карбувальників, ювелірів, різьбярів, ковалів, талант яких перетворював утилітарний предмет на справжній витвір мистецтва.
Крім того, відвідувачі матимуть можливість переглянути науково-популярні та учбові фільми, що розповідають про історію створення окремих видів зброї, приміряти на себе справжній лицарський обладунок, перевірити свою увагу, знання та кмітливість у вікторинах та іграх і отримати приз. А кожної суботи стати свідками двобоїв на мечах, ножах, посохах у виконанні вихователів україно-японського центру «Сідзен».
Виставка триватиме до кінця березня 2009 року.
Вихідний — понеділок. Остання п’ятниця місяця – санітарний день.
Часи роботи виставки – з 10:00 до 16:00 у будинку історичного музею (пр. К.Маркса, 16).
Вартість квитка: 10 грн. – дорослий 5 грн. – шкільний, студентський
Екскурсії з вікторинами та іграми проводяться кожної години за розкладом. Для великих груп бажано попереднє замовлення.
Показові виступи вихователів україно-японського центру «Сідзен» відбудуться 20, 27 грудня, 3,10 січня. Початок о 14:30
Тел. для довідок: (0562) 46-34-22