Особисті речі Судця Володимира Олександровича: парадний мундир маршала авіації з нагородами, парадний пояс з кортиком, компас, барометр, люлька для тютюну та чохол до неї, кресало, гачок для чистки люльки, фото, щ передані до музею на довічне зберігання у 1983 р. родиною: дружина Галина Миколаївна, три сина та дві доньки.
Всі ці предмети за виключенням мундира, зшитого у кінці 1970-х років, В.А. Судець зберігав з часів війни. Спиртовий компас і барометр були необхідні у повсякденному житті в фронтових умовах, а люлькою для паління (французького виробництва), кресалом та гачком для чистки люльки довгий час користувався, а потім беріг як добру пам’ять про товаришів по службі, які подарували їх.
В.О.Судець (1904-1981) народився в селищі Нижньодніпровську, тепер в межах Дніпропетровська. Трудову діяльність почав на заводі в м.Олександрівську, тепер Запоріжжя. Закінчив воєнно-технічну школу льотчиків, потім курси при В.П. Академії. В 1939-40 рр. – учасник радянсько-фінської війни. В 1941-1942 рр. – командував різними частинами на фронті і в тилу. З 1943 р. – командувач 17 П.А. За успішне виконання цілого ряду бойових операцій з визволення України і держав Європи від німецько-фашистських загарбників 28.04.1945 р. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Нагороджений багатьма урядовими нагородами. Після війни обіймав високі посади в збройних силах ВПС, у 1955 р. присвоєно звання Маршала авіації. Володимир Олександрович дуже любив Дніпропетровськ, хоча практично виріс у Запоріжжі, використовував найменшу можливість для того, щоб приїхати на свою батьківщину. У 1941 р., коли почались війна і Німеччина напала на Радянський Союз, він командував 4 авіакорпусом Одеського військового округу, його літаки діяли в небі Дніпропетровщини, а він часто бував у місті у військових справах. Коли почалось визволення Дніпропетровщини у 1943 р., частини 17 повітряної армії, якою він командував, діяли на території області протягом півроку. Штаб 17 ПА базувався в селищі Мандриківка, тепер в межах міста, а вулиця названа на його честь. Саме В.О.Судцю ми вдячні за виставку зразків бойової техніки часів війни біля комплексу музею.