Веселов Василь Іванович

1909 – 26.09.1943
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії сержантові Веселову В.І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився в 1909 році в селі Нечайково Палкінського (нині Андроповського) району Костромської області в родині селянина. Росіянин. У 9 років залишився без батьків, був безпритульний. У Петрограді був затриманий міліціонером і спрямований у дитячий будинок в Іваново. Закінчивши 7 класів, пішов працювати на фабрику “Червона Талка” в Іваново. Працював учнем, потім помічником майстра. Після термінової служби в армії молодий робітник знову повертається на рідну фабрику, стає майстром цеху. Похований у селі Васильєвка-на-Дніпрі Синельниківського району Дніпропетровської області. Ім’я Героя увічнене на меморіалі івановців-героїв Радянського Союзу і на пам’ятнику учням школи N38 міста Іванова. На будинку, де жив Веселов перед відходом на фронт, встановлено меморіальну дошку. Нагороджений орденами Леніна і Вітчизняної війни 1 ступеня.

Командир відділення 28-го гвардійського окремого саперного батальйону 25-ї гвардійської Червонопрапорної Синельниківської стрілецької дивізії 6-й армії Південно-Західного фронту, гвардії сержант.

Батальйон готувався до переправи в районі села Військове Солонянського району. У ніч на 26 вересня 1943 р. надійшов наказ почати переправу. У ту ніч під ворожим вогнем Веселов один з перших з відділенням переправився через Дніпро. Разом з командиром взводу Твердохлібовим зняв 80 німецьких протитанкових мін. Потім уночі допомагав командирові під час контратаки супротивника встановлювати.
Веселов переправив гармати з боєприпасами, беручи участь у відбитті контратак супротивника. При цьому знищив 20 гітлерівців. У третьому рейсі був смертельно поранений.
У нагородному листі Василя Івановича Веселова сказано: “Сапери, виконуючи свій борг перед Батьківщиною, не тільки героїчно діяли на переправі, але в той же час багато чого зробили по мінуванню підступів до нашої оборони, приймаючи участь у відбитті контратак супротивника. Зайнятий плацдарм був утриманий гвардійцями”.