До 85 роковин Голодомору 1932-33 років в залі №9 історичного музею з 22 листопада працює виставка “Україна 1932-1933. Геноцид голодом”, створена та надана Українським інститутом національної пам’яті.
Матеріали виставки охоплюють майже століття, адже Голодомор мав свою передісторію та наслідки. Виставка починається з того, якою була Україна на початку ХХ століття, за 30 років до трагедії, і закінчується розповіддю про відродження пам’яті про Голодомор в сучасній Україні та світі.
Автори виставки вважають, що розповідати про Голодомор просто необхідно, адже навіть зараз людство не може тішити себе надією, що новітній Голодомор не повториться. Свідки злочину та історія Голодомору вчить усіх нас, що варто робити і чого не слід. Відтак – як уникнути подібних злочинів та протистояти тим, хто їх планує й організовує. Голодомор є однією із найважливіших подій не тільки української, а й світової історії у ХХ ст., без розуміння якої не можливо зрозуміти природу тоталітаризму.
Інформаційна виставка доповнена оригінальними документами із фондів музею, які розкривають найстрашнішу сторону Голодомору – канібалізм. Це обвинувальні висновки із кримінальних справ селян, які в стані голодного психозу втрачали зв’язок з реальністю.
Виставка працює за графіком музею. Запрошуємо всіх, хто хоче знати більше правди про трагедію голоду на тематичні екскурсії.