Виставка складається з двох частин, де представлено майже 450 історичних предметів і документів, які презентують музейно-історичну версію взаємовідносин України і Франції:
- Виставка-дослідження “Французькі інвестиції в Україні. 1870-1918” (авторка Валентина Лазебник).
- Французька збірка старожитностей історичного музею (автори: Валентина Лазебник, Ірина Завалова, Василь Розтрьопа).
Французькі інвестиції в Україні — це дослідження маловідомої теми взаємовідносин України з державами Європи, яка руйнує міф про радянську індустріалізацію України. Серед унікальних експонатів на виставці: документи – цінні папери, видані у Парижі з автографами французьких діячів, передані музею Дмитром Пірклом; фото французьких і українських підприємців, засновників і керівників акціонерних товариств, заводів, рудників, шахт, створених за участю французького капіталу і технологій. Це оригінальні джерела унікальної сторінки історії значної території України — її центральної та східної частин, сучасні Дніпропетровська, Донецька, Луганська і Запорізька області (колишня Катеринославська губернія). Завдяки європейським інвестиціям відбулося становлення української індустрії і перетворення регіону з другорядного в один з основних промислових регіонів країни, що є таким і сьогодні.
Зв’язки України з Францією простежуються з ХVIІ століття, тобто з часів запорізького козацтва і до 1918 року. Яскравою частиною виставки є оригінальні предмети французької збірки музею: французькі видання ХVІІІ-ХХ ст., рідкісний порцеляновий посуд, одяг, меблі та предмети побуту, листівки та світлини, предмети культури.
Виставка триватиме з 10 по 22 квітня 2019 року