І.І. Ловягін – мер-“довгожитель”

Восени цього року на нас вкотре чекають виборчі перегони — перевибори міських та обласних рад та очільників міста та області. На горизонті й чергові вибори міського голови. Посада міського голови в нашому місті існує з 1787 р. Перед «мерськими» виборами доречно згадати персону, яка займала посаду міського голови рекордний термін. Хто ж він, цей «мер»-довгожитель?

У 1848 р. І.І. Ловягін був обраний міським головою Катеринослава. На цій посаді він працював до 1863 р., за винятком перерви у 1851-1854 рр., коли міським головою був купець П. Бєлявський.

У перший же рік каденції, І.І. Ловягіну довелося боротися з епідемією холери, що охопила всю Катеринославську губернію. У другій половині 1848 р. ця страшна хвороба з’явилася в Катеринославі. Лікарні були переповнені хворими. Був створений особливий комітет для боротьби з холерою. Одним із його активних членів та попечителем 1-ї частини (району) Катеринослава був призначений міський голова І.І. Ловягін.

У цей період Ловягін відзначився актом благодійництва. У січні 1849 р. було вирішено продати з торгів споруди Богоугодних закладів — медичних закладів міста. Будинки придбав купець Остроухов за 500 руб. Ловягін уплатив власні 500 руб., щоб будинки й надалі служили місту.

Ще одним справжнім випробуванням стала Кримська війна 1853-1856 років. Саме тоді Катеринослав стає «шпитальною столицею». У місті одночасно працювали 23 шпиталі: у будинку палацу Потьомкіна (нині Палац культури студентів ДНУ), у «Богоугодных заведениях» (обласна лікарня ім. Мечникова) та ін.

За ініціативою І.І. Ловягіна, малозабезпечені городяни отримали можливість споряджати підводи для військ по черзі. Ціна на підводи стала фіксованою і також контролювалася міським головою.

Про його досягнення можна говорити ще багато чого, недарма ж І.І. Ловягін ще тричі обирався міським головою Катеринослава. І.І. Ловягін виявив себе великим меценатом, справжнім «батьком міста».

Автор: М.Е. Кавун, завідувач “Музею історії місцевого самоврядування Дніпропетровської області”

Чим не приклад для наслідування?
То ж читайте та надихайтеся!
Не хворійте та слідкуйте на нашими соціальними сторінками у Telegram, Facebook та Instagram.