27.07.1919
Герой Радянського Союзу
Дата указу: 22.02.1944. За мужність і героїзм, проявлені в боях, Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії лейтенантові Стеблінському С.В. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Народився 27 липня 1919 р. в слободі Нальчик, Кабардіно-Балкарія. Росіянин. Закінчив курси молодших лейтенантів артилерії в 1942 р.
У 1945 р. закінчив Новосибірську воєнно-авіаційну школу льотчиків. У 1957 р. — Військово-політичну академію. З 1943 р. полковник Стеблінський в запасі. Живе у м. Нальчик.
Нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни 1 ст., двома орденами Червоної Зірки, медалями
Командир батареї 53-го гвардійського артилерійського полку 25-й гвардійської стрілецької дивізії 6-й армії. Гвардії лейтенант.
Підійшовши до Дніпра, полк інтенсивно готувався до форсування. Командир батареї подібну операцию проводив вперше. Велику допомогу надали бувалі солдати. Вони підказали командирові ряд ділових рад, які з вдячністю були прийняті. 25 вересня все було готово. А в ніч на 26 вересня 1943 р. гв. лейтенант Стеблінський занурив батарею на пором з понтонів, які буксирував катер. У числі перших на ділянці дивізії в районі с. Військове Солонянського р-ну гв. лейтенант Стеблінський разом з батареєю форсував Дніпро. Розвантажили зброю на прибережну смугу, їх тепер потрібно було підняти на крутий берег. Артилеристи на руках, як дитяти, піднімали зброю все вище і вище. Там, на висоті йшов бій. Гинули піхотинці. Вони чекали розривів радянських снарядів, чекали щохвилини. Це розуміли артіллерісти і з останніх сил долали останні метри. Ось, нарешті, Стеблінський вибрав вогневі позиції, і батарея окопалася. Плацдарм захоплений. Тепер потрібно було його утримати. Противник контратакував. Артилеристи вели прицільний вогонь по техніці, що настає, вогневим точкам противника, і тим самим забезпечувалася безпечна переправа останніми частинами дивізії. Противник виявив артилеристів і відкрив по ним вогонь.
Проявляючи особисту мужність, командир батареї надихав артилеристів на подвиг. Боєм управляв рішуче, приймав своєчасні вірні рішення. У нагородному аркуші командир полку писав: «Стеблинский під час форсування Дніпра 26.09.1943 р. переправився з передовим загоном на західний берег. На плацдармі, ведучи вогонь, допоміг відбити 12 контратак противника. Противник підходив до наглядового пункту, але Стеблінський не припиняв вести вогонь!» Ця батарея користувалася заслуженной славою в дивізії. Лише за один рік нею знищено: 4 танки, 18 кулеметів, 10 автомашин, 2 бронетранспортери, 20 возів, 8 артилерійських батарей. Убито і поранено до 500 гітлерівців, 170 узято в полон.
Таких успіхів батарея досягла завдяки грамотному командуванню, повсякденній роботі з особовим складом.