Такого у ДНІМ ім. Д.І. Яворницького ще не було. Спільно із майстринею наші відвідувачі зможуть викроїти собі українську традиційну сорочку.
Майстер клас з крою сорочки відбудеться в рамках виставки українського жіночого строю «Схід-Захід».
Дата проведення: 12 червня о 13:00 в 12 залі
З собою необхідно мати:
- ножиці
- голки
- біле найпростіше полотно приблизно 40*40 см
Вартість заходу 50 грн.
Група до 10 людей, тому необхідно забронювати місце за номером 0674474706
Яка ж вона, традиційна сорочка із Середнього Подніпров‘я? У жінок Наддніпрянщини цей вид одягу був дуже різноманітним. На Полтавщині переважали сорочки з уставками і великим шийним викотом. Вузький комір, чохли, та пазуху не вишивали. У другій половині ХІХ ст. широкий рукав мав тридільну вишивку (полик, підопліччя, вишивка рукава), і пришивався до уставки маленькими зборочками – пухликами.
Найвиразнішою відмінністю жіночих сорочок на Дніпропетровщині є чотирикутний шийний викіт. Він зберігався і при новішому кроі сорочки, зокрема, волошки.
Жіноча сорочка, поряд з кроєм рукавів, з уставками, мала крій суцільними рукавами, вшитими перпендикулярно до станка. На Дніпропетровщині та Кіровоградщіні наприкінці ХІХ ст. під впливом міського одягу виникла сорочка до талійки – з поликами, на кокетці – талійці, до якоі пришивали станок, а до нього – підтичку.
Ці сорочки шили з квадратним, рідше – овальним викотом горловини. В сорочках до талійки верхня і нижня частина з‘єднувалася численними дрібними складками – пухликами. Пазуху, як правило розрізали збоку.
Сорочки вишивали чорними, ️червоними і білими нитками. Рослинні мотиви – виноград, ружі – були кольорові, червоно-чорні. Білим по білому створювався тільки геометричний орнамент або сильно стилізований, геометризований декор, укладений із елементів рослинного походження.
Більше інформаціі про особливості крою, вишивки і українського традиційного строю можна дізнатися на авторській екскурсії від Майї Ернст о 14.00 5 червня.
12 червня всі зацікавлені зможуть власноруч викроїти українську традиційну сорочку.
одя