Харківський художній музей

Колекції музею понад 200 років. Її витоки пов‘язані з діяльністю Харківського університету (1804) та його засновника В.Н. Каразіна, який перевіз до Харкова з С.-Петербурга цінну графічну колекцію Фрідріха Аделунга. Поступово художня колекція університетського Музею красних мистецтв та старожитностей поповнювалась дарами вихованців цього навчального закладу. Другим закладом, де накопичувались мистецькі скарби, був Харківський художньо-промисловий музей (1886), діяльність якого наочно демонструє посилену зацікавленість до вітчизняного мистецтва. На початку ХХ ст. у Харкові були зібрані унікальні пам‘ятки церковних старожитностей – ікони, хрести, одяг, стародруки. У 1927 р. в  Харкові було створено Харківський державний художньо-історичний музей, а у 1935 р. відкрито Українську державну картинну галерею (у приміщенні на вул. Басейній), в якій напередодні Другої світової війни налічувалось близько 75 тисяч експонатів. В роки війни колекція була пограбована, будинок спалено. У 1944 р. музей відтворюється знову як Харківський державний музей українського мистецтва у приміщенні по вул. Раднаркомівська, 11 (споруді архітектора О. Бекетова, 1914 р.). З 1965 р. музей отримав сучасну назву. Сьогодні фонди музею нараховують понад 21 тис. одиниць оригінальних творів – зразків західноєвропейського, українського, російського, образотворчого та декоративно-ужиткового (у  т.ч. східного) мистецтва ХУ – ХХ ст. Щорічно музей організує понад 50 різноманітних виставок, бере участь у міжнародних виставкових та культурологічних проектах, обслуговує понад 170 тис. відвідувачів, веде активну видавничу діяльність.

Директор музею: Мизгіна Валентина Василівна, заслужений працівник культури України

Заявки: видання, впровадження музейних програм та заходів – Арт-проект “Українська муза зарубіжжя”.

61002, м. Харків, вул. Раднаркомівська, 11.
Тел./факс: 8(057) 7063395, 7063394