Міський краєзнавчий музей м. Нетішин

Музей – окраса міста, один із наймолодших музеїв України, відкритий 27 вересня 2001 р. Історія його створення та функціонування бере свої витоки у 1994 році, коли в місті була створена позашкільна виховна установа – Краєзнавчий центр-музей. Експозиція музею розміщена у 18-ти експозиційних залах загальною площею 930 м. кв., які відображають основні напрямки історії, етнографії, природи регіону. В археологічній збірці представлені численні знахідки східнотшинецької культури різних періодів. Надзвичайно цікавою є природнича колекція музею, яка охоплює 6 різнопланових залів.  Етнографічна колекція музею являє собою чудове зібрання гончарних, бондарних виробів, виробів із дранки, соломи, предмети землеробства та ткацтва. Частина експозиції висвітлює історію розвитку сіл Нетішина, Дорогощі (затоплене при побудові водойми-охолоджувача). Тут же експонується одна з перших відомих на сьогодні мап Нетішинського господарства від 1813 року. Про недалеке минуле міста Нетішина та Хмельницької АЕС розповідає однойменний зал, в центрі якого – модель ядерного енергоблока типу ВВЕР – 1000, що експлуатуються на Хмельницькій АЕС. Завершують огляд експозиції музею зали нумізматики та фалеристики. З другої половини 1990-х рр. музеєм започатковано систематичні археологічні дослідження околиць регіону, які проводяться спільно з Інститутом археології НАН України. Особливо ефективними стали розкопки курганів східнотшинецької культури бронзового віку та зольників епохи раннього заліза на східних околицях міста. Значна увага приділяється вивченню флори зони впливу Хмельницької АЕС, для чого у співпраці з Ботанічним музеєм Інституту ботаніки ім. М.Я. Холодного НАН України здійснюються експедиції до заповідних територій мікро-регіону. Культура, побут, ремесла та промисли становлять об’єкт зацікавлення та наукового вивчення сектора етнографії, яким здійснюються систематичні етнографічні розвідки до сіл Славутського району. Результати діяльності науковців музею відобразилися в численних статтях у періодичних та спеціальних виданнях, конференційних збірниках. Подією 2003 р. стало видання наукового збірника “Вісник Нетішинського музею”. Щороку музей відвідує до 30 тисяч відвідувачів. З метою налагодження тісної співпраці із загальноосвітніми та дошкільними виховними закладами підготовлено програми “Музей – школі” та “Музей – дошкільним закладам”. При музеї діє “Літературна кав’ярня”, організовано та введено в дію туристсько-краєзнавчі маршрути по регіону та Україні. У складі Нетішинського міського краєзнавчого музею, як структурний підрозділ, здійснює свою діяльність мистецька галерея “Арт-ПЛАСТ”.

Директор музею: Кононюк Оксана Василівна

Заявки:  2 оригінальних видання, 7 відео-сюжетів, впровадження 3 музейних  програм та заходів – студія “Музейна кав‘ярня”, Лабораторія молодого дослідника, “Музей для дошкільника”.

30100, пр. Незалежності, 29, м. Нетішин, Хмельницька область.
Тел./факс: 8(03848) 32573