Тишко Віктор Петрович

30.09.1923
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм, проявлені в боях, Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії рядовому Тишко В.П. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 30 вересня 1923 р. в м. Харкові в сім’ї робітника. Українець. Закінчив 7 класів. Працював тока­рем. У Радянській Армії з січня, на фронті з вересня1943 р.
У 1948 р. закінчив військово-авіаційне училище зв’язку, в 1958 р. — Військову академію зв’язку. З 1978 р. полковник Тишко в запасі. Працював в управлінні статистики. Живе в Санкт-Петербурзі.
Нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни 1 ст., трьома орденами Червоної Зірки, медалями.

Мінометник 78-го гвардійського стрілецького полку 25-й гвардійської стрілецької дивізії 6-й армії. Гвардії рядовий.

У ніч на 26 вересня 1943 р. штурмовий десант­ний загін 78-го гв. стрілецького полку форсував Дніпро. Переправа проходила під вогнем противника. Сміливці, переправившись на протилежний бе­рег, здолали наполегливий опір ворога і увірва­лися в траншеї, знищуючи живу силу та техніку ворога. Противник не витримав стрімкого удару гвардійців і відступив, залишаючи десятки газиблих солдат та офіцерів. Гвардійці переслідували противника. Треба було розвинути успіх, поки противник знаходився в замішанні. Десантники увірвалися на висоту 130.3. Вибили гітлерівців і закріпилися.
Гв. рядовий Тишко зайняв зручну для стрілянини з міномета позицію. З настанням світанку виявив орієнтири і встановив відстань до них. З втратою позицій противник втратив контроль за пере­правою радянських військ і тепер вирішив їх повернути. Зробив контратаку. Але вона була відбита. Прицільну стрілянину вів гв. рядовий Тишко. Міни рвалися в рядах наступаючих. Тишко візуально спостерігав за розривами і вносив відповідні корективи до стрілянини. Він прагнув відсікти відступ гітлерівців, які потім потрапляли під убивчий вогонь піхотинців. У цих боях молодий воїн вперше побачив смерть ворога і свого товариша. Вперше намагався перев’язати рану другу, але робив це так незграбно. Допоміг бувалий піхотинець. Несучи великі втрати, противник відступив. Але через декілька годин атаки повторилися. До вечора гвардійці відобразили ще 4 атаки, які були підтримані танками і самохідними гарматами. Було знищено 4 танки і до 2 бата­льонов піхоти. Битися довелося буквально за кожний клаптик землі. У запеклій сутичці з протів­ником Тишко, увірвавшись у ворожу позицію, гранатою знищив 5 гітлерівців.
Мужність і відвага гвардійця Тишко надихали на боротьбу увесь особовий склад. Бойовий іспит був складений на «відмінно».