14.03.1920
Герой Радянського Союзу
Дата указу: 19.03.1944. Указом Президіуму Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені під час бою, рядовому Баданіну В. І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Народився 14.03.1920 р. на хуторі Великодворській Микільського р-ну Вологодської обл. в родині селянина. Росіянин. Закінчив 3 класи в м. Бійськ Алтайського краю. Працював старателем. У Радянській Армії з 1940 р. На фронті з 1941 р. У квітні 1944 р. після важкого поранення був демобілізований. Працював строгальником в Шилкінському паровозному депо Читинської обл.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапору, Вітчизняної війни 1 ст., медалями.
Стрілець 78-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії 6-ї армії. Гвардії рядовий.
Переслідуючи відступаючого супротивника, 78-й Гв. стрілецький полк 22 вересня досяг лівого берега Дніпра в районі х. Воронов Синельниківського р-ну негайно приступив до підготовки форсування. Це була винятково відповідальна задача. Треба було після переправи зламати глубокоешелоніровану оборону.
Підготовка до переправи закінчилася, і о 3-й години ночі 26 вересня 1943 р. загін відплив від берега та узяв курс на с. Військове Солонянського р-ну. Переправа до середини Дніпра проходила спокійно, але освітлювальні ракети зрадницьки видали гвардійців. Фонтани води підіймалися від розривів снарядів та мін. Водяний та осколковий дощ падав на десантників. З’явилися убиті та поранені. Тонули воїни, плавати залишилися дошки від човнів та плоті. Гв. рядовий Баданін одним з перших вступив на берег та кинувся до ворожої траншеї. Зав’язався бій, він був коротким, але жорстоким. Залишивши на полі бою кілька трупів, противник відступив. Використовуючи замішання супротивника, Гв. рядовий Баданін з товаришами просунувся вперед і захопив висоту, що панує над навколишньою місцевістю. Гвардійці окопались. Вранці супротивник перейшов до постійних контратак у супроводі танків. Ось стальная машина рухається на окоп Баданіна, ще мить, і танк розчавить гвардійці. Баданін гранатою підбив фашистський танк і знищив екіпаж. Такий результат викликав замішання в рядах гітлерівців, і вони відступили. Скориставшись ситуацією, артилеристи підпалили ще кілька танків. У цих боях проявився комсомольский характер воїна. Його усвідомлена любов до Батьківщини. Не випадково на комсомольських зборах перед переправой дав слово битися мужньо.
Бої тривали. На 2 та 3 день гвардійці відбили 5 контратак. Це свідчить про стійкість воїнів. Вони утримували кордон і дали можливість благополучно переправитися основним силам полку та дивізії. Закріпившись на пануючий висоті, Гв. рядовий Баданін відбивав контратаки танків з протитанкової рушниці та ще й підбив ворожий танк. При відбитті контратаки піхоти вів вогонь з автомату. Своєю відвагою він надихав товаришів на подвиг.