Відкриття археологічного сезону

1 липня 2009 р. завершив свою роботу розвідувальний загін відділу археології Дніпропетровського історичного музею під керівництвом старшого наукового співробітника Володимира Олександровича Ходаса. Розвідка проводилася в Солонянському районі Дніпропетровської області, поблизу с. Любимівка в балці Канцерка. У завдання розвідки входило визначення меж аланського робочого поселення ІХ ст. н.е. Необхідно зазначити, що даний археологічний пам’ятник має міжнародне значення, оскільки кераміка так званого «канцерського типу» зустрічається на багатьох поселеннях цього періоду на території Східної Європи.
Даний виїзд відкриває 11-й археологічний сезон відновленої у 1999 р. археологічної експедиції Дніпропетровського історичного музею. Розвідка дала великий обсяг інформативного і цікавого археологічного матеріалу, після обробки якого ми зможемо більш детально і глибоко поглянути на історію цього пам’ятника. Співробітники експедиції висловлюють подяку Лідії Миколаївні Голубчик, директору Обласного центру охорони історико-культурних пам’яток за багаторічну підтримку та фінансування подібних робіт.