Відкриття виставки “Раритети, зібранні Д.І. Яворницьким”

26 листопада 2009 р. о 14:00 в меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького відбудеться відкриття нової виставки “Раритети, зібрані Д.І. Яворницьким” (Стародруки в колекції Дніпропетровського історичного музею). У фондах історичного музею ім. Д.І. Яворницького зберігається більше 6000 рідкісних вітчизняних та закордонних видань XVI–XX століть, серед яких колекція стародрукованих видань кириличного (церковнослов’янського) та громадянського шрифтів є особливо цінною. В основі колекції – книги з бібліотеки Д.І. Яворницького та О.М. Поля. Основна частина музейної збірки книжок XVI–XIX ст. була зібрана завдяки активної діяльності першого директора музею, академіка Дмитра Яворницького, який за життя здійснив багато експедицій в пошуках пам’яток старовини. Музейна колекція стародруків формується протягом всієї історії Дніпропетровського історичного музею, і тепер ми маємо можливість презентувати до уваги широкої громадськості одну з найцінніших колекцій музею.
На виставці буде представлено близько 60 експонатів, що відображують певні історичні періоди XVI-XIX століть в розвитку книжкової справи. Більшість з експонованих стародруків надійшли до музею за часів директорства Д.І. Яворницького. Серед найбільш цінних експонатів – “Книга о постничестве” Василія Великого 1594 р., видана при підтримці князя Костянтина Острозького, та унікальне Євангеліє московського друку 1771 р.