Другою у кількісному відношенні після архівного зібрання є колекція фотофонокіновідео матеріалів. До неї належать поштові, вітальні та художні листівки, дагеротипи, негативи на склі та плівці, фотографії, кінофільми, відеокасети з фільмами, телепрограмами, інтерв’ю; комп’ютерні носії (дискети, ZIP-дискети, CD-ROM), платівки, магнітофонні записи, які охоплюють другу половини ХІХ-ХХІ ст. і відображають природу, етнографічні особливості населення, історичні та культурні події в краї, повсякденне життя мешканців регіону в усьому його розмаїтті. Тематика цих матеріалів найрізноманітніша, всі галузі життя краю відтворені у фототеці музею.
Найціннішими в цій колекції є поштові листівки з видами Катеринослава та інших міст Катеринославської губернії кінця ХІХ-початку ХХ ст., випущені різними видавництвами в Росії і Західній Європі. Архітектурні споруди, культурні та освітні заклади, банки, промислові підприємства,
пам’ятники, вулиці, площі, сади та парки Катеринослава (Дніпропетровська), Кам’янського (Дніпродзержинська), Олександрівська (Запоріжжя) знайшли відображення на цих фото-документальних пам’ятках, які допомагають вивчати і реконструювати історію даних населених пунктів краю.
Важливою частиною колекції є фотопортрети та групові знімки мешканців краю (на паспорту), зроблені в катеринославських фотомайстернях к.ХІХ-п.ХХ ст. Церковна історія краю ХІХ–поч.ХХ ст. відбилася на негативах, відзнятих за ініціативою В.Машукова, якому вдалося об’їздити майже всі церкви Катеринославської єпархії і зафіксувати їх зовнішній вигляд, а в деяких випадках і внутрішній інтер’єр (іконостас, окремі цікаві ікони, хрести тощо).