Протягом існування музею його зібрання постійно поповнювалось матеріалами, які відтворювали не тільки історію краю, культуру та побут його мешканців, а й історію техніки, технічних перетворень, які змінювали життя людини на краще, рухали людство в напрямку технічного прогресу. Так, в зібранні музею можна побачити зразки різноманітних мікроскопів, фото- та телефонних апаратів, освітлювальних приладів, друкарських машинок, лічильно-рахункових приладів, фоно-відео-апаратури, годинників тощо.
Зокрема, музейна колекція годинників налічує біля 300 одиниць зразків західноєвропейського та російського годинникового виробництва (напільних, настінних, камінних, настільних, каретних, кишенькових, наручних та інших видів) XVIII-XX століть. Здебільшого це побутові годинники, значна частина яких має художню або меморіальну цінність, 22 одиниці з них виконані у сріблі та золоті з гравіруванням та інкрустацією.
В колекції музею представлені сонячні, пісочні, механічні та електронні годинники виробництва Швейцарії, Німеччини, Англії, Франції, Польщі, Росії (відомих фірм “Гюстав Беккер”, “Павел Буре”, “Генрих Мозер” та інших). Серед них: мармурові, порцелянові, бронзові годинники у стилі бароко та ампір, з фігурами римських богів, видатних осіб (Лафонтен), сюжетних сцен з грецьких міфів та російських казок (каслінське лиття), у вигляді архітектурних споруд, картин тощо.