Шевченко Григорій Ілліч – країзнавець і музеєзнавець
Григорій Ілліч Шевченко (16 листопада 1913 рік, село Мошорине Кіровоградська область – 1979 рік, Дніпропетровськ) – краєзнавець і музеєзнавець.
Григорій Ілліч Шевченко (16 листопада 1913 рік, село Мошорине Кіровоградська область – 1979 рік, Дніпропетровськ) – краєзнавець і музеєзнавець.
Рік 2020-й в Дніпропетровському національному історичному музеї проходить під знаком ювілею – 165-річчя від дня народження академіка Д.І. Яворницького.
З 26 січня по 1 лютого триває Вікімарафон з нагоди 16 річниці створення української версії Вікіпедії. Історичний музей вже вчетверте, з 2017 року, бере участь у написанні статті для україномовної версії електронної енциклопедії.
25 січня у Музеї відбулася Інтерактивна екскурсія для акторів інклюзивного театру «Незабудки». Це театр, де всі ролі виконують діти з синдромом Дауна.
Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького спільно з БФ «Квант милосердя» Євгенія Соломон, проводить благодійний захід по збору необхідних речей для людей, які опинилися на даний момент в складному становищі.
Виставка «Охорона традиційних ремесел і мистецтв як запорука миру» є спільною ініціативою Національної академії мистецтв України, Міністерства культури Колумбії, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Центру розвитку «Демократія через культуру» і Управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОДА.
Від 24 січня і до 25 березня в залі археології на відвідувачів чекає міні-виставка «Мить, за якою незвідане…».
На жаль, наше місто втратило унікальну людину… В ніч з 19 на 20 січня не стало Людмили Володимирівни Тверської, Людини з великої літери, справжнього мистецтвознавця та професіонала.
22 січня 2020 р. о 15.00 в приміщенні Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького відбудеться відкриття виставки «Українське військо 1917–1921 рр.», присвяченої збройним формаціям доби української революції 1917–1921 рр. Виставка підготовлена істориком Євгеном Пінаком та спеціалістами Українського інституту національної пам’яті.
2019 рік пройшов під знаком 170-річчя ДНІМ. До цієї дати були проведені семінари, форуми та конференції. Як завжди вдало проведена щорічна загальноєвропейська акція «Ніч музеїв» та заходи щодо Дня українського козацтва та Дня захисника України.