Ірина Сизоненко, художник, історик мистецтв. Закінчила Національну Академію образотворчого мистецтва і архітектури (Київ). Автор 11 персональних і 10 групових виставок. Отримала 4 гранти Фонду Джорджа Сороса. Виставлялася в ОАЕ, Польщі, США, Росії, Естонії. Член Національної Спілки Художників України. Член Національної Спілки Журналістів України.
Анатолій Задоя, доктор економічних наук, професор, габілітований доктор Республіки Польща. Закінчив Київський національний університет ім. Т. Шевченка. Автор 30 підручників і навчальних посібників, які користуються широкою популярністю в Україні та Росії. Опублікував більше 200 наукових робіт. Більше 30 років викладає навчальні дисципліни базової економічної підготовки у вищих навчальних закладах України і Польщі. Захоплюється фотографією, колекціонуванням сучасного образотворчого мистецтва, історичною літературою.
Наші авторські зусилля при створенні цієї виставки були спрямовані на сучасне прочитання і творчу інтерпретацію подій культури і творів мистецтва, архітектури великого європейського міста Амстердама, спробою вловити енергію геніїв, які творили і жили в ньому. Наші орієнтири духовності збіглися на цю коротку мить творчого одкровення…
Світ глобалізації обрав електронну мову спілкування. Але ця мова не позбавлена тієї ж теплоти і почуттів, що і листи Дам і Кавалерів часів великих голландців, які милостиво осягали зміст каліграфії гусячих пір’їв в тихих і строгих інтер’єрах своїх загадкових будинків.
Архітектурні образи і скульптурні міфи всіх європейських міст наповнені звуками наших кроків, зітханнями летючої сугестії наших роздумів і почуттів у вигляді хмар, що пливуть і стомлено опускаються на дахи цих загадкових будинків… Гра на тимчасовій сцені нашого життя з декораціями наших почуттів – такий лейтмотив творів графіки і фотографій представлених в цьому проекті. Треба зробити крок у цей простір і «пожити» в ньому. Навіть якщо ця мить буде дорівнювати періоду цвітіння тюльпанів в Амстердамі.
Графічний лист за склом і в рамі перетворюється у вікно, через яке можна проникнути в нескінченний світ уяви та інше, таємне життя художника. Можливості проникнення для глядача – це його можливості. Це нескінченний ланцюг загадок і відкриттів, які дарує мистецтво…
Адреса: пр. К.Маркса,64 (музей «Літературне Придніпров’я»)
Тел. для довідок:(0562) 778-01-00
Часи роботи музею: вівт., п’ятн., суб., нед. з 11:00 до 17:30 без перерви; середа з 11:00 до 20:00
Вартість квитків: 3 грн. для школярів, студентів; 6 грн. для дорослих.