Древаль Василь Тимофійович

23.02.1917 – 19.01.1988
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 22.02.1944. За мужність та відвагу Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії капітанові Древалю В.Т. присвоєно звання Героя Радянського Союзу (№ 2505).

Народився 23 лютого 1917 року в селищі Камишня Миргородського району Полтавської області в селянській родині. Українець. У 1932 році закінчив сім класів середньої школи. Працював обліковцем в МТС. Після закінчення Великої Вітчизняної війни продовжував службу в армії. У 1955 році закінчив Військово-політичну академію імені В.І. Леніна. З 1960 року полковник В.Т. Древаль — у відставці. Жив в Києві. Помер 19 січня 1988 року. Похований в Києві на Лукьяновськом військовому кладовищі. Нагороджений орденом Леніна, орденом Червоного Прапора, орденами Вітчизняної війни 1-й і 2-й ступені, двома орденами Червоної Зірки, медалями.

Заступник командира батальйону по політичній частині 78-го гвардійського стрілецького полку 25-й гвардійської стрілецької дивізії 6-й армії Південно-Західного фронту, гвардії капітан.

У 1943 році під натиском радянських військ ворог відступав все далі на захід. У вересні 1943 року 25-я гвардійська стрілецька дивізія увійшла до Дніпра. Перед батальйоном 78-го гвардійського стрілецького полку, де гвардії капітан В.Т. Древаль був заступником командира по політичній частині, було поставлено завдання форсувати річку Дніпро в районі сіла Військове Солонянського району Дніпропетровської області та захопити плацдарм на її правому березі.
Веслярі безшумно опустили на воду весла і понтони під прикриттям передсвітанкового туману попрямували назустріч ворогові. Але туман почав підійматися, гітлерівці помітили радянських бійців та відкрили по них вогонь. Не чекаючи, поки понтони пристануть до берега, бійці кинулися у воду, увірвалися у ворожі окопи, вибили звідти гітлерівців тазакріпилися на захопленому плацдармі.
Відвага гвардійців дозволила успішно форсувати річку ще декільком підрозділам дивізії. Фашисти за підтримки танків та авіації майже безперервно контратакували.
Три доби бійці батальйону стояли на смерть, відбили 20 контратак ворога і утримали завойовані позиції.
Знаходячись в бойових ладах, В.Т. Древаль проявив виняткову відвагу та героїзм. У важкі хвилини бою він був серед бійців, особистим прикладом надихав їх на подвиг. У запеклих сутичках з ворогом батальйон знищив до 400 солдатів і офіцерів противника, захопив 8 знарядь, 11 мінометів і інші трофеї.