2.08.1923 – 26.09.1943
Герой Радянського Союзу
Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії молодшому лейтенантові Твердохлібову І.І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.
Народився 2 серпня 1923 р. в с. Лозная Рівненського р-ну Білгородської обл. в сім’ї селянина. Росіянин. Закінчив 7 класів. Працював в колгоспі. Жив в Архангельську. У Радянській Армії з 1942 р., на фронті з серпня 1943 р. Закінчив Архангельське військово-інженерне училище в 1943 р. Загинув в бою 26.09.19943 р. Похований в с. Василівка-на-Дніпре Синельниковського р-ну. Навіки зарахований в списки військової частини.
Меморіальна дошка школи № 23 м. Архангельськ.
Нагороджений орденами Леніна та Вітчизняної війни 1 ст.
Командир взводу 28-го гвардійського окремого саперного батальона 25-й гвардійської стрілецької дивізії 6-й армії. Гвардії молодший лейтенант.
22 вересня 1943 р. батальйон у складі дивізії вийшов до Дніпра в районі х. Воронів Синельниковського р-ну. Предстояло, по суті справи, зробити кидок через Дніпро. Для цього була потрібна ретельна та всестороння підготовка особового складу та переправних засобів. Гв. мл лейтенант Твердохлібов, не маючи досвіду в подоланні таких масштабних водних рубежів, довго розмовляв з дослідними саперами, звертався за допомогою до дивізійного інженера. Їх ради, практична допомога лягли в основу діяльності командира взводу в період та після переправи. Необхідно було особисто закріпить навики в постановці і знятті мін, оскільки розвідка не виключала наявності мінних полів. Взвод отримав наказ на форсування. Особовий склад взводу зайняв місця згідно бойовому розрахунку. З передовим штурмовим загоном о 3 годині ночі 26 вересня 1943 р. перші човни взводу Твердохлібова відправилися в шлях. Під артилерійським та мінометним вогнем противника вони форсували Дніпро та захопили плацдарм на правом березі. Після великого бою противник, несучи серйозні втрати, відступив, але не встиг замінувати підходи до головної висоти. Висоту необхідно було узяти, оскільки з неї противник контролював хід переправи та корегував вогонь артилерійських та мінометних батарей. Довкола все гриміло від розривів снарядів та мін. Але сапери на чолі з гв. мл лейтенантом Твердохлібовим виконали 2 проходи. Він особисто зняв 80 німецьких протитанкових мін. Після узяття висоти нашими частинами створилася загроза контратаки з використанням танків. Гв. мл лейтенант Твердохлібов отримав наказ встановити трофейні міни на танконебезпечному направленні та забезпечити тим самим підступи до висоти. Противник наступав. Ряди стрільців з кожною годиною танули. Твердохлібов сам і його підлеглі займали вогневі позиції і разом із стрілецькими підрозділами відображали атаки противника. У цих боях гв. молодший лейтенант Твердохлібов зарекомендував себе мужнім воїном, чим надихав інших на подвиг. У боях він був рішучий та відважний. На його мінах підірвалися ворожі танки, але в цих боях офіцер загинув.