Ярмак Сергій Федорович

30.03.1923 – 22.02.1944
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 19.03.1944. За мужність і героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР гвардії молодшому сержантові Ярмаку С.Ф. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Посмертно.

Народився 30 березня 1923 р. в с. Бабаї Харківського р-ну Харківської обл. в сім’ї селянина. Українець. Освіта початкова. Працював на авіазаводі. У Радянській Армії та на фронті з березня 1943 р.
22.02.1944 р. був важко поранений та помер. Похований в с. Журавка Шполянського р-ну Черкаської обл.
На батьківщині його ім’ям названа вулиця.
Нагороджений орденами Ле­ніна, Червоної Зірки, Слави 3-го ст.

Командир мінометного розрахунку 78-го гвардійського стрілецького полку 25-й гвардійської стрілецької дивізії 6-й армії. Гвардії молодший сержант.

До вересня 1943 р. він був бойовим гвардійцем. Після успішно проведеної операції по узяттю м. Синельниково полк 22 вересня вийшов до Дніпра в районі х. Вороново Синельниковського р-ну. Гвардійці без зволікання почали готуватися до переправи. Працювали цілодобово без відпочинку. Їли на ходу. Всі воїни горіли бажанням йти вперед. У підрозділах політробітники розвернули роз’яснювальну роботу про важливість виконання наказу по успішному форсуванню Дніпра. Аги­татори проводили бесіди про те, як підготувати підручні засоби, як побудувати плоти, як поводитися на воді при форсуванні.
Обслуга гв. мл сержанта Ярмака входила до пере­дового десантного загону. У ніч на 26 вересня при форсуванні Дніпра загін під командуванням гв. ст. лейтенанта Зевахіна діяв героїчно. У момент форсування річки і захвату плацдарму загін, переправившись на протилежний берег, увірвався в траншеї ворога, знищуючи живу силу й техніку. Гітлерівці не витримали стрімкого удару сміливців та почали тікали. Гв. мл сержант Ярмак діяв сміливо, рішуче. Ведучи по черзі вогонь з автомата і міномета, влучно уражав цілі. Особистим прикладом надихав бійців. Скориставшись замішанням противника, загін нестримно атакував висоту 130.3, захопив її і закріпився. Пануюча висота була в руках гвардійців і позбавляла противника можливості контролювати хід переправи. Вранці противник, намагаючись витіснити героїв із захоплених рубежів, зробив 5 лютих контратак за підтримки танків і самохідних ору­дій. Гвардійці мужньо відобразили всі контратаки ворога, розгромивши до двох батальйонів піхоти і знищили чотири танки. У запеклій сутичці з ворогом Ярмак особисто знищив чотирьох німців, а його обслуга знищила декілька десятків фашистів. Гвардійці, захопивши плацдарм, розширили та втримали його, створили умови для форсування головних сил полку та дивізії. Загін виконав поставлене завдання. Великий вклад вніс і гв. мл. сержант Ярмак.