4.101922 – 24.10.1987
Герой Радянського Союзу
Дата указу: 22.02.1944. За мужність та героїзм Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22.02.1944 р. гв. рядовому Лихачьову І.І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Народився 4.10.1922 р. в с. Харлово Краснощоковського р-ну Алтайського краю в сім’ї селянина. Росіянин. Закінчив 5 класів. Працював у колгоспі. В Радянській Армії з травня, на фронті з липня 1941 р. Після війни жив в Краснощоково Алтайського краю, працював в райвиконкомі.
Нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни 1 ст., двома орденами Вітчизняної війни 2-й ст., медалями
Радист роти зв’язку 78-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії 6-ї армії. Гв. рядовий.
Радист Лихачьов відрізнявся не лише як первокласний радист, але і як відмінний стрілець. 26 вересня 1943 р. він разом з 2-м батальйоном полку форсував Дніпро в районі с. Військове Солонянського р-ну. Форсування почали з х. Воронов Синельниковського району трьома групами. Лихачьов йшов в першій. Причаливши до правого берега, він відразу ж встановив зв’язок з штабом полку. Доповів обстановку, отримав наказ і передав його ст. лейтенанту Зевахіну В.С, який очолював перший загін. Гвардійці, ступивши на землю Правобережної України, відразу ж вступили в бій. Бой йшов за першу траншею. Воїни активно вели атаку і поступово доводили справу до успіху. Нарешті ворог відступив. Гвардійці почали переслідувати противника, що відходить, і увірвалися в другу траншею. Плацдарм захоплений. Створені умови для форсування Дніпра основними силами. Обстановка на переправі ускладнювалася. Противник вів вогонь по Дніпру. Зевахін тактично грамотно організував оборону. Лихачьову належало встановити безперебійний зв’язок зі штабом полку. Радист, не дивлячись на радіоперешкоди, тримав надійний і стійкий зв’язок. Це багато в чому забезпечило успіх загону. У бою був хоробрий та мужній, усвідомлював всю відповідальність, покладену на нього.