10.05.1919
Герой Радянського Союзу
Дата указу: 19.03.1944. Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені в боях, гвардії молодшому лейтенантові Прянічникову М.І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Народився 10.05.1919 р. в с. Міхнево Роменського р-ну Московської обл. в сім’ї робітника. Росіянин. Закінчив 7 класів. Працював на фабриці. У Радянській Армії з 1939 р., на фронті з липня 1941 р. У 1942 р. закінчив курси молодших лейтенантів. З 1946 р. ст. лейтенант Прянічников в запасі. Живе в рідному селі. Працював контролером на заводі.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапору, Вітчизняної війни 1 ст., медалями.
Командир взводу протитанкових рушниць 78-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії 6-ї армії. Гв. мл лейтенант.
О 3 годині ночі 26 вересня розрахунки ПТР одними з перших подолали Дніпро. Як тільки взвод ступив на правий берег, він відразу ж кинувся до першого траншеї противника. Разом зі стрілками швидко знищили передове бойову охорону та увірвалися до траншеї. Бій був коротким. Знищивши кілька солдат, взвод кинувся до висоти, розширюючи захоплений плацдарм. Гвардійці, де плазом, де перебіжками підійшли до висоти та атакували. Після нетривалого, але запеклого бою висота була узята. З неї відкривалася панорама великого села Військове Солонянського р-ну. Противник втратив можливість вести спостереження за переправою і, природньо, не міг миритися з такою втратою та здійснив низку контратак. Але взвод стійко утримував зайнятий рубіж. За один день гвардійці відбили п’ять контратак противника.
Гітлерівці змінили тактику бою і тепер атакували під прикриттям танків. В бій вступили гвардійці взводу. Вони підбили один танк, загорівся другий. Противник почав розвертатися до відступу. У цей момент у боки полетіли влучні кулі з рушниць. Два танки ще були підбиті. Атака зірвана, противник, зазнавши втрат, відступив. У цих боях остаточно сформувався Пряничников як командир. Його сміливість, відвага і рішучість запалювали бійців. 26 – 29 вересня йшли нещадні бої. Гвардійці відбили близько 20 контратак, але з висоти не пішли. Плацдарм розширювався. Полк дислокувався на плацдармі з завданням розвивати досягнутий успіх. Так противотанкісти своїми рушницями замінювали знаряддя в критичній ситуації. Переправа жила. Підрозділи переправлялися. Пряничников і його солдати, побачивши цю картину, пишалися тим, що вони внесли частку ратної праці в цю операцію.