Овсянкін Михайло Іванович

15.11.1920 – 2.12.1978
Герой Радянського Союзу

Дата указу: 22.02.1944. Указом Президіуму Верховної Ради СРСР за мужність та героїзм, проявлені в боях, гвардії старшому сержанту Овсянкіну М. І. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Народився 15.11.1920 р. в с. Моложані Струго-Красненського р-ну Псковської обл. На фронті з липня 1941 р. У 1946 р. закінчив Московське піхотне училище. У 1956 р. — курси «Выстрел». З 1960 р. підполковник Овсянкін в запасі. Жив у Ленінграді. Працював в Жданівський райраді.
Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапору, Червоної Зірки, медалями.

Командир відділення розвідки 78-го гв. стрілецького полку 25-ї гв. стрілкової дивізії 6-ї армії. Гв. ст. сержант

20 вересня частини з’єднання вийшли на підступи до м. Синельникова. Гв. ст. сержанта Овсянкіна з групою розвідників направили в розвідку. Вивчивши оборону супротивника, розвідники повернулися в частину і доповіли про цінні спостереженнях. Полк без суттєвих втрат увірвався в місто. 21 вересня м. Синельниково було звільнено, і відділення Овсянкіна висунули вперед із завданням розвідати шляхи наступу. Потрібно вивчити оборонну систему на підступах до Дніпра, наявність мінних полів та інших інженерних споруд, що перешкоджають просуванню радянських частин. Вдень 22 вересня 1943 року розвідники вийшли до Дніпра в районі с. Олексіївка Синельниковського р-ну. Вивчивши обстановку, вони першими передали в полк донесення. Командування, використовуючи розвідувальні дані, зосередила сили в районі затоки Плоске Осокорівка в готовності до форсування в районі Військове. Особовий склад, в тому числі і відділення Овсянкіна, інтенсивно готувався до операції. Вояки ж самі для себе споруджували плоти з підручних матеріалів, перевірили зброю і взяли по 1000 патронів додатково замість сухарів.
Форсування почалося в 3 години ночі 26 вересня 1943 року. Тут і відзначився командир відділення Овсянкін. Він першим подолав Дніпро зі своїм відділенням і першим увірвався на ворожу позицію. В короткій сутичці противник був відкинутий.
Наступне завдання – захоплення панівної висоти 130.3. Відділення пішло на штурм. У перших рядах атакуючих був гв. ст. сержант Овсянкін. Особистим прикладом вів за собою воїнів. Спільно з іншими підрозділами висота була взята. Пізніше пішла «чиста» робота розвідників: вивчення вогневих позицій супротивника і захоплення “язика”. З 26 вересня по 26 жовтня 1943 року гвардійці більше 15 разів ходили в тил супротивника і захопили 10 полонених, які дали цінні відомості про плани, про розташування гітлерівців. Не раз Овсянкіну доводилося відбивати контратаки противника, завдаючи йому важкий втрати в живій силі і техніці.