11.01.1913
Герой Радянського Союзу
Дата указу: 19.03.1944. За мужність та героїзм, проявлені в боях, Указом Президіуму Верховної Ради СРСР молодшому сержанту Пятенко І.М. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Народився 11.01.1913 р. в с. Зачепилівка Новосанжарського р-ну Полтавської обл. в родині селянина. Українець. Закінчив 4 класи. Працював в колгоспі. В Радянській Армії та на фронті з липня 1941 р. Після війни демобілізувався. Живе в смт Нові Санжари.
Нагороджений орденами Леніна, Вітчизняної війни 1 та 2 ст., медалями.
Командир відділення 269-го окремого саперного батальйону 12-ї армії. Молодший сержант.
В кінці вересня 1943 р., переслідуючи супротивника, батальйон вийшов до Дніпра в районі с. Петрово-Свистуново Вольнянського р-ну. Сапери були сорієнтовані на те, що їм належить забезпечити переправу через Дніпро, і тому зобов’язані були негайно готуватися до відповідальної операції. Завдання саперів полягала в тому, щоб розвідати правий берег, звільнити від дротяних загороджень, зробити проходи в мінних полях для піхоти. Поставлена задача була чітка і зрозуміла. В ніч на 26 вересня 1943 р. під прикриттям темряви на переправочних засобах, виготовлених з підручних матеріалів, мл. сержант Пятенко з бійцями почав переправу. Після подолання середини річки противник помітив радянських бійців і висвітлив Дніпро ракетами. Гітлерівці відкрили ураганний вогонь з гармат, мінометів, кулеметів. Вода кипіла від вибухів, заливала човни, плоти, людей. Але десантники наполегливо просувалися вперед. Мл. сержант Пятенко одним з перших ступив на правий берег річки та стрімко повів своє відділення вперед, на позиції супротивника. Ціною неймовірних зусиль сапери подолали дротяні загородження й увірвалися в траншею противника. Гітлерівці не витримали натиску, відступили. Використовуючи замішання супротивника, сапери разом зі стрілецьким підрозділом кинулися за відступаючим супротивником і значно розширили плацдарм по фронту та в глибину.
На наступний день радянські воїни відбили кілька контратак, вдалою атакою розширили плацдарм в районі висоти 105,4. Умови для переправи були покращені, так як противник втратив візуальний контроль за ходом переправи, та ефективність вогню була знижена.
При відображенні однієї з контратак супротивника мл. сержант Пятенко вступив в рукопашний бій та знищив чотирьох гітлерівців. Зміцнюючи захоплений плацдарм, мл. сержант Пятенко під сильним вогнем супротивника встановив двадцять протитанкових мін на танконебезпечному напрямку. У бою вміло керував відділенням, виявляючи мужність та рішучість. Стабільний ритм переправи був забезпечений.